Wrocław Non Stop przez cały miesiąc

  Wrocław Non Stop przez cały miesiąc

  Katarzyna Wachowiak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W niedzielę zaczyna się wielkie wrocławskie święto - festiwal Wrocław Non Stop.
  Na Rynku stanie wielki namiot biura festiwalowego, który będzie punktem informacyjnym całego wrocławskiego sezonu letniego, ale też miejscem spotkań z artystami, a wieczorem sceną prezentacji muzycznych. W namiocie znajdziemy kawiarenkę prasową współpracującą z Empikiem, w której wypożyczymy i poczytamy książki. Obok na telewizorach obejrzymy filmy dokumentalne, animowane i koncerty.
  - Ma to nawiązywać do czasów "sal telewizyjnych" z lat 50., w których kiedyś toczyło się życie towarzyskie. Będzie można też zjeść coś dobrego i napić się kawy lub herbaty - obiecuje rzecznik festiwalu, Athina Teodosjadu.
  Na kamienicach w Rynku zawisną wielkoformatowe siatki z tekstami poetów, którzy byli związani z Wrocławiem, m.in. Tymoteusza Karpowicza, Tadeusza Różewicza, Urszuli Kozioł i Rafała Wojaczka.
  W tym roku festiwal Wrocław Non Stop nie tylko potrwa cztery razy dłużej niż zwykle, bo cały miesiąc (29 czerwca - 27 lipca). Będzie też częścią większego projektu pod nazwą Wrocławski Sezon Letni. Projekt, poza Wrocławiem Non Stop, skupi kilka wakacyjnych festiwali: filmowy Era Nowe Horyzonty (17-27 lipca), skupiający artystów chcących uchronić od zapomnienia rdzenne kultury Brave Festival (4-12 lipca) i przegląd młodej sztuki Survival (29 czerwca - 1 lipca).
  Co tydzień w piątkowych wydaniach "Polski-Gazety Wrocławskiej" będziemy informować o aktualnych imprezach w ramach festiwalu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama