Światowy zjazd rotarian we Wrocławiu

  Światowy zjazd rotarian we Wrocławiu

  Eliza Głowicka

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ponad pół tysiąca rotarian z większości państw europejskich, ale też z USA i Peru gościło w weekend we Wrocławiu.
  Przyjechali na konferencję podsumowującą dotychczasową działalność oddziału, który obejmuje kluby rotarian w Polsce, Ukrainie i na Białorusi. Ponieważ przez ostatni rok szefem oddziału był wrocławianin Tadeusz Płuziński, na miejsce spotkania wybrano właśnie stolicę Dolnego Śląska.

  Rotarianie rozmawiali głównie o międzynarodowym programie wymiany młodzieży, w którą - oprócz działalności charytatywnej - zaangażowane są od kilku lat ich wrocławskie kluby. Dzięki nim na roczne pobyty przyjeżdżają do Wrocławia młodzi ludzie z USA, Japonii, Meksyku, Brazylii, Tajwanu czy Australii.

  - Poznają naszą kulturę i język. W tym samym czasie podobna grupa młodych wrocławian przebywa i uczy się w tych krajach - tłumaczy ideę wymiany młodzieży Stanisław Rybarczyk, dyrygent chóru synagogi Pod Białym Bocianem i rotarianin.

  Założycielem ruchu we Wrocławiu jest prof. Wojciech Witkiewicz, dyrektor szpitala z ul. Kamieńskiego. W nagrodę za zasługi wyróżniono go w weekend prestiżowym członkostwem aż trzech klubów rotarian we Wrocławiu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama