Kup sobie na Allegro kawałek Wrocławia

  Kup sobie na Allegro kawałek Wrocławia

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zabytkową płytę z piaskowca z charakterystyczną dla Wrocławia literą "W" i datą 1606 - taką samą, jaka kilka lat temu zniknęła z ulicy Grodzkiej - wystawiono na aukcji w popularnym serwisie Allegro.pl.
  Cenny element, jeszcze w piątek do godz. 15.30, sprzedawca opisywał jako fragment dawnego mostu Szczytnickiego. Tytuł aukcji brzmiał: "Most Szczytnicki 1606 rok kostka płyty granitowe".

  Gdy zaczęliśmy się interesować pochodzeniem tablicy, aukcja zniknęła, a w jej miejsce pojawiła się nowa, ze zmienionym opisem. Zadzwoniliśmy pod podany numer telefonu.
  - To może być fragment pochodzący z ulicy Grodzkiej - potwierdził sprzedawca. - Kupiłem go od miasta, razem z gruzem budowlanym. Mam na to rachunek. Sam chciałbym wyjaśnić pochodzenie tego elementu - zapewnił.

  W piątek w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta, który prowadził remont ul. Grodzkiej, nie wyjaśniono nam, czy to ten sam element. - Będziemy to ustalać w poniedziałek - zapowiedział Krzysztof Kubicki ze ZDiUM.

  Również Katarzyna Hawrylak-Brzezowska, miejski konserwator zabytków, obiecała nam, że zainteresuje się sprawą.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sprawa jest prosta

   Johny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 12

   Przecież to oczywiste, że koleś podprowadził piaskowiec, odczekał swoje i teraz wystawił na aukcji. Pech chciał, że się dużo osób zainteresowało. Więc wymyślił historyjkę (całkiem niezłą) z gruzem...rozwiń całość

   Przecież to oczywiste, że koleś podprowadził piaskowiec, odczekał swoje i teraz wystawił na aukcji. Pech chciał, że się dużo osób zainteresowało. Więc wymyślił historyjkę (całkiem niezłą) z gruzem kupionym od miasta. Wątpie, żeby nasze kochane urzędasy coś z tym zrobiły, bardzo wątpie...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama