Studenci przejęli rządy w stolicy Dolnego Śląska

  Studenci przejęli rządy w stolicy Dolnego Śląska

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Ruszyliśmy promować Wrocław jako miasto studenckie. A żacy pokłócili się na juwenaliach
  Dziesiątki przebierańców, dobra zabawa i dwa pochody - legalny i nielegalny. Tak wyglądał wczoraj we Wrocławiu kulminacyjny punkt tegorocznych juwenaliów.
  Od godz. 10 żacy zbierali się przy Wybrzeżu Wyspiańskiego.
  Od godz. 10 żacy zbierali się przy Wybrzeżu Wyspiańskiego, nieopodal głównego gmachu Politechniki Wrocławskiej, by wyruszyć na zabawę na Polach Marsowych. Ale zaplanowany na godz. 11 start pochodu przesunął się o prawie godzinę. W tym czasie samorząd studencki próbował dojść do porozumienia z częścią kolegów, którzy nie zgadzali się na kierunek przemarszu.

  "Idziemy na Rynek, idziemy na Rynek!" - skandowała część przebierańców. Przypominali, że przez wiele lat właśnie na głównym miejskim placu prezydent wychodził do żaków, by przekazać im symboliczny klucz do bram miasta.

  - W tym roku ze względu na bezpieczeństwo studentów, ewentualne korki na drogach oraz koncerty, które zaplanowano na Polach Marsowych, postanowiliśmy skierować pochód właśnie tam - wyjaśnia Łukasz Wolański z samorządu Politechniki Wrocławskiej.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   opinia

   sgt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

   Opinia osoby z samorządu że skierowanie pochodu na Pola Marsowe przez 2 kilometry drogą krajową, kluczowym skrzyżowaniem w tej części miasta i mostem Szczytnickim była podyktowana uniknięciem...rozwiń całość

   Opinia osoby z samorządu że skierowanie pochodu na Pola Marsowe przez 2 kilometry drogą krajową, kluczowym skrzyżowaniem w tej części miasta i mostem Szczytnickim była podyktowana uniknięciem korków na drogach jest śmieszna. To właśnie taka decyzja sparaliżowała tamtą okolicę co pozwoli postawić pytanie czemu nie puszczono pochód przez Most Zwierzyniecki?
   Nieprawdą jest że dwa pochody zablokowały most Grunwaldzki i okolicę. Alter-pochód był prowadzony chodnikiem i przejściem podziemnym na „placu Społecznym”.
   Studenci dopięli swego docierając na Rynek z eskortą i nawet lekkim wsparciem policji.
   Oczywiście okrzyków „Rynek jest nasz”, „Poczekajcie”, „Smacznego” , „Chodźcie z nami” trudniej było usłyszeć. Ale fakt, łatwiej w pamięć wpadają i rażą te niecenzuralne
   Pochód na Rynek byłby kłopotliwy dla kierowców? Od 3 lat wiem zawsze podróżowano w kierunku Rynku, ale takich korków jak w tym roku to dawno nie było!
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama