Ważne
  Wrocław wypowiada wojnę bałaganiarzom i brudowi

  Wrocław wypowiada wojnę bałaganiarzom i brudowi

  Janusz Krzeszowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Bałaganiarze dostaną nawet tysiąc złotych kary, a nasze podwórka nie będą już tonąć w śmieciach
  Władze Wrocławia wypowiadają wojnę wszystkim, którzy śmiecą i nielegalnie wyrzucają odpady. Od 1 czerwca w miasto ruszą specjalne patrole straży miejskiej i urzędników. W ratuszu obiecują, że będą oni bezwzględnie egzekwować od zarządców nieruchomości i właścicieli terenów porządek i przestrzeganie przepisów.

  To efekt naszej akcji "Posprzątaj Wrocław", Państwa sygnałów o dziesiątkach zaśmieconych miejsc i - obowiązującego od kilku dni - nowego regulaminu utrzymania czystości i porządku w mieście. Bałaganiarzom grozi nawet tysiąc złotych kary.

  Patrole odwiedzą najbardziej zabrudzone podwórka i skwery w całym Wrocławiu. Skontrolują też miejsca z listy, którą tworzyliśmy z Państwem w ramach naszej akcji, a także ogródki działkowe, okolice sklepów i prywatnych firm.

  Patrole odwiedzą najbardziej zabrudzone podwórka i skwery w całym Wrocławiu.
  Na czym polega rewolucja? Na tym, że podwórek nie będą kontrolowali już tylko strażnicy miejscy. U boku będą mieli urzędników.
  - Wspólne patrole ułatwią nam ustalenie właścicieli terenów i przyspieszą karanie winnych. Odpadnie konieczność wysyłania pism, dochodzenia, do kogo należy teren. Wszystko będziemy mieć od razu, czarno na białym - podkreśla Ewa Drzazga z wrocławskiej straży miejskiej. Jeśli okaże się, że bałagan jest na terenie gminnym, urzędnicy od razu zlecą sprzątanie.

  Miasto wypowiedziało jednocześnie wojnę tym, którzy - najczęściej pijąc alkohol - zaśmiecają i niszczą podwórka. Na nich naślą strażników miejskich z policjantami. Sześć dodatkowych patroli pojawi się na Krzykach, Grabiszynku, Rakowcu, w Fabrycznej, Śródmieściu, na Psim Polu i Nadodrzu. Będą do znudzenia nachodzić i karać bałaganiarzy, pijaków oraz wandali.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bałaganiarski naród

   lacho (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 23

   jesteśmy narodem bałaganiarzy i zadna akcja tego nie zmieni.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brud i bałagan w Parku Południowym

   Wrocławianin z Gaju (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 18

   Nie tak dawno cieszyliśmy się odrestaurowanym i oświeżonym za nasze i unijne pieniądze parkiem. Niestety dewastacja tego pięknego zakątka miasta nastąpila szybciej niż można było przypuszczać:...rozwiń całość

   Nie tak dawno cieszyliśmy się odrestaurowanym i oświeżonym za nasze i unijne pieniądze parkiem. Niestety dewastacja tego pięknego zakątka miasta nastąpila szybciej niż można było przypuszczać: zdemolowane i pokryte sprayem ławki (ostatnio nawet drzewa), zdeptane i zanieczyszczone przez psy trawniki, przepełnione pojemniki na śmieci.
   Po każdym weekendzie do godz.13 następnego dnia pojemniki nie są opróżnione, a śmieci leżą dookoła. W tej sprawie zwracałem się bezpośrednio do Zieleni Miejskiej, ale uznano to za rzecz normalną ("bo, wie Pan przedsiębiorstwo, które ma się tym zajmować nie daje rady itp...").
   Może zanim zwrócimy się do Unii o kolejne pieniądze na porządkowanie naszych parków załatwmy najpierw sami sprawę rodzimych wrocławskich wandali i brudasów. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Renoma a pety

   anad (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 20

   Jest wiosna,jest kolejna akcja.ale co to zmieni przy braku kultury ludzi.
   Zapraszam na wieczorny bądż poranny spacer w okolice ekskluzywnej Renomy
   przejściem między Renomą a budynkiem...rozwiń całość

   Jest wiosna,jest kolejna akcja.ale co to zmieni przy braku kultury ludzi.
   Zapraszam na wieczorny bądż poranny spacer w okolice ekskluzywnej Renomy
   przejściem między Renomą a budynkiem pl.Kościuszki 23.Setki walających się
   na chodniku petów i zapałek to efekt urządzenia sobie w tym miejscu palarni
   przez pracowników Renomy i HP Packard.Całymi dniami pojedynczo i grupkami
   pracownicy wydychają w tym miejscu kłęby dymu aż trudno przejść.A może by tak elegancka Renoma i HP Packard w swoim wnętrzu urządziły palarnię dla swoich pracowników? Od razu miasto by na tym zyskało a firmy nie oszczędzały by naszym kosztem {podatników}.Trudne.....?
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Acha..

   qba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 20

   Znaczy się, że jednak moje uwagi w poprzednich postach nie docierają do urzędników na temat brudnego miasta. Mam propozycję: dziś jest piękny dzień więc Strażników Miejskich proponuję ustawić w...rozwiń całość

   Znaczy się, że jednak moje uwagi w poprzednich postach nie docierają do urzędników na temat brudnego miasta. Mam propozycję: dziś jest piękny dzień więc Strażników Miejskich proponuję ustawić w rzędzie na ul. Szewskiej od kościoła św. Macieja do Grodzkiej, natomiast wszystkich Urzędników na czele z panem Czumą na torowisku ulicy św. Katarzyny i Piaskowej i wszyscy głęboko oddychają. Tymczasem ja wezwę Policję, Pogotowie i Str. Pożarną żeby sobie przejechały w kolumnach z prędkością 70-80km/h pod ich nosem. Albo żeby nie robić kosztów Pan Czuma wezwie "myjki" w takim stanie w jakim na co dzień "myją" i zamiatają ulice (wybrane). Mieszkańcom proponuję zamknąć okna bo powstałe tumany kurzu pomieszane z głupotą urzędniczą mogą być nie do usunięcia z mebli.
   Od sprzątania są odpowiednie służby, którym płaci miasto czyli my, mieszkańcy. Obowiązkiem urzędnika jest CODZIENNE sprawdzanie tych służb (firm) czy wywiązują się z umów. Ale to trzeba chcieć. Organizowanie takich idiotycznych i medialnych akcji przypomina mi pewne czasy i filmy Bareji czy Policji, która ogłasza z tygodniowym wyprzedzeniem, że dziś i tylko dziś będziemy karać kierowców jeżdżących z nadmierną prędkością na ul. Legnickiej od godz. 12:00 do godz. 17:00.
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo