We Wrocławiu będzie szewc dla cukrzyków

  We Wrocławiu będzie szewc dla cukrzyków

  Eliza Głowicka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Urzędnicy poszukują we Wrocławiu szewca, który będzie robił specjalne buty dla diabetyków.
  To bardzo ważne, bo choroba ta powoduje często zaburzenia krążenia w stopie, które nieraz prowadzą do amputacji. Noszenie odpowiednich butów pomaga uniknąć tego typu powikłań. Miasto zapłaci za pracę szewca i pielęgniarki, która będzie szkolić pacjentów.
  W przychodni przy ul. Dobrzyńskiej chorzy będą mogli liczyć na opiekę , m.in. angiologa, diabetologa, chirurga, dietetyka.
  - Mamy na to około 50 tys. zł. Czekamy tylko aż dyrekcja przychodni przygotuje pomieszczenia - mówi Anna Szarycz, dyrektor wydziału zdrowia w ratuszu.

  W przychodni przy ul. Dobrzyńskiej powstanie we wrześniu ośrodek dla chorych ze stopą cukrzycową. Będzie to pierwsze takie miejsce w regionie, gdzie chorzy będą mogli liczyć na kompleksową opiekę specjalistów, m.in. angiologa, diabetologa, chirurga, dietetyka. W ośrodku będzie także pielęgniarka edukatorka oraz szewc, który doradzi, jaki typ butów byłby dla chorego najlepszy.

  Dr Dorota Bednarska-Chabowska z kliniki angiologii i diabetologii Akademickiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej podkreśla, że dobór obuwia dla cukrzyków jest ogromnie ważny.
  - Może uratować chorych przed poważnymi powikłaniami, które kończą się często amputacją zdeformowanej stopy - tłumaczy dr Dorota Bednarska-Chabowska.

  Na Dolnym Śląsku na cukrzycę choruje 180 tys. osób. Lekarze szacują, że co dziesiąty cierpi na zespół stopy cukrzycowej, który oznacza trudnogojące się rany i ból. - Niestety, połowie tych chorych trzeba amputować stopę - przyznaje dr Bednarska-Chabowska.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DOŚWIADCZONY SZEWC

   Tadeusz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   Witam gdzie można składać Cv ponieważ jestem doświadczonym szewcem z duźym staźem 16lat w szewstwie i 21 w otopedii BARDZO PROSZĘ O PILNY KONTAKT 667-333-320

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama