Otwarcie Media Centrum - okrętu flagowego Polskapresse

  Otwarcie Media Centrum - okrętu flagowego Polskapresse

  R. Gowarzewska-Griessgraber, Maria Zawała

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Sobotnie otwarcie Media Centrum przyciągnęło do Sosnowca Milowic wielu znakomitych gości, którzy zwiedzając nową siedzibę redakcji "Polski Dziennika Zachodniego", nie kryli słów uznania.
  - Kiedy pięć lat temu obejmowałam fotel prezesa zarządu Polskapresse, marzyłam, żeby dla redakcji "Polski Dziennika Zachodniego" - największej gazety regionalnej w kraju - zbudować drukarnię i nową siedzibę. I teraz to moje marzenie się spełniło - podkreśliła Dorota Stanek, prezes zarządu Polskapresse.

  - Jestem pod wrażeniem, że taki piękny obiekt powstał na pokopalnianych nieużytkach, że są w nim jasne nowoczesne wnętrza - przyznała wicemarszałek Senatu, Krystyna Bochenek.


  Budynek Media Centrum wraz z wcześniej oddaną do użytku drukarnią i halą spedycyjną tworzą najnowocześniejszy kompleks medialny w Polsce, godny "Polski Dziennika Zachodniego" - regionalnej gazety bezkonkurencyjnej w woj. śląskim.

  - Stworzyliśmy doskonałe warunki do pracy całej załodze w woj. śląskim - powiedział dr Axel Diekmann, udziałowiec Verlagsgruppe Passau, do której należy Polskapresse. - Mam nadzieję, że dzięki temu w Media Centrum powstawać będzie wyjątkowa gazeta, nieporównywalna z żadną inną w Polsce pod względem jakości

  Decyzja o budowie nowej siedziby "Polski Dziennika Zachodniego" została podjęta latem 2007 roku, wkrótce po otwarciu w Milowicach najnowocześniejszej drukarni w Europie. Budowa biurowca na terenach po byłej kopalni Saturn trwała zaledwie 17 miesięcy.


  Milowickie Media Centrum to jeden z najnowocześniejszych obiektów biurowych klasy A w Polsce. Media Centrum to 8 pięter i 5600 m kw. powierzchni.


  Była wielkim wyzwaniem dla architektów i konstruktorów, którzy przy jej projektowaniu wykorzystali nowoczesne technologie. Niektóre, jak np. system ogrzewania za pomocą ciepła wytwarzanego przez maszynę drukarską w trakcie produkcji gazet, unikatowe w Polsce.

  - Znam siedziby redakcji prasowych, telewizyjnych czy internetowych w kraju. I uczciwie każdy musi przyznać, że jeśli chodzi o warunki pracy, biurowiec Media Centrum należy do absolutnie najlepszych, porównywalnych z tymi w Warszawie - stwierdził Paweł Fąfara, redaktor naczelny dziennika "Polska".

  Cały budynek Media Centrum ogrzewany jest ciepłem powstającym przy druku gazet.  Wszystko co chciałbyś wiedzieć o Media Centrum


  - To budynek wyznaczający nowe standardy dla biurowców. Jestem bardzo zadowolony, że powstał właśnie w Milowicach - dodał prezydent Sosnowca Kazimierz Górski.

  - Chciałabym, żeby Media Centrum żyło swoim życiem i najważniejszymi wydarzeniami woj. śląskiego, aby stało się miejscem debaty o palących problemach, podobnie jak dzieje się to w Media Zentrum w Pasawie, siedzibie Passauer Neue Presse - dodała prezes Stanek.

  Na jeden z takich problemów zwrócił uwagę dr. Axel Diekmann, apelując do czytelników wszystkich gazet grupy Polskapresse, by nie zaniedbali udziału w głosowaniu do Europarlamentu.

  - Europie potrzebni są najlepsi Polacy. Powinniście w dniu wyborów oddać na nich głos - zapewniał.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama