Ważne
  Wyrok dla gangstera za handel białą śmiercią

  Wyrok dla gangstera za handel białą śmiercią

  Katarzyna Wilk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Na pięć lat więzienia skazał szefa narkotykowego gangu Azada A. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze.
  Ma też zapłacić grzywnę w wysokości 12 tys. zł. Obywatel Azerbejdżanu był oskarżony o zorganizowanie i kierowanie grupą przestępczą, zajmującą się handlem narkotykami. Wyrok nie jest prawomocny.

  Śledczy prowadzący dochodzenie ustalili między innymi, że wiosną i latem 2006 roku Azad A. zlecił swoim gangsterom przewiezienie znacznej ilości środków odurzających.

  - Mieli oni z województwa opolskiego do Jeleniej Góry przewieźć prawie kilogram amfetaminy i 470 gramów kokainy - informuje Ewa Węglarowicz-Makowska, naczelnik wydziału śledczego Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.


  Do stolicy Karkonoszy gangsterzy sprowadzali m.in. kokainę, amfetaminę, tabletki ekstazy i marihuanę. Środki odurzające i psychotropowe na czarnym rynku warte były łącznie ponad 150 tysięcy złotych.

  Niedawno zapadł też wyrok na innego znanego w światku przestępczym gangstera, Wojciecha W., któremu zarzucono posiadanie dużych ilości środków odurzających oraz paserstwo samochodowe. Jeleniogórski Sąd Rejonowy skazał go na 3,5 roku więzienia.

  Sędzia nakazał też wpłatę nawiązki w kwocie 10 tys. zł na zwalczanie narkomanii. Wojciech W. był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo