Krzyki w parku Południowym

  Krzyki w parku Południowym

  Leszek Niedzielski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zapomnieliśmy już o tym (jak to się szybko zapomina!), że jeszcze nie tak dawno (tak niedawno jeszcze dzieci, a już się srebrzy włos!)...
  Jak tak będę odbiegał od tematu, to nigdy nie skończę, a nawet nie zacznę o jakichś krzykach w parku Południowym... O czym to ja chciałem mówić? Zapomniałem... Aha... Zapomnieliśmy już o tym, że jeszcze nie tak dawno, jeszcze jakieś 20 lat temu, chcąc cokolwiek kupić, trzeba było odwiedzić wiele sklepów i wrócić do domu z pustymi rękami. Mądrzejsi nie chodzili wtedy do sklepów. Nie mówię już o tym skrajnym przypadku, gdy w sklepach były tylko ocet i musztarda. Teraz to nawet dzieci nie mogą sobie wyobrazić, żeby całe Tesco było zapełnione tylko octem i musztardą. Sklepy mięsne wyglądały w owych czasach jak pusta szatnia bez płaszczy. Kto miał jakieś znajomości, dostawał czasem coś spod lady. Z angielska: spod lejdi.

  Na niektóre artykuły były ceny komercyjne, parokrotnie wyższe niż normalnie, gdyby można było mówić o normalności. Tylko po co wspominać puste półki sklepowe. Owszem, były pełne półki, ale z filmami "półkownikami" zatrzymanymi przez cenzurę. Wtedy cenzura puszczała filmy, teraz puszcza je operator obsługujący projektor. Teraz problemów z zakupami nie ma. Półki sklepowe uginają się pod wszelkim dobrem i złem. Każdy ojciec, choćby i wielodzietnej rodziny, zawsze znajdzie dla swoich pociech, dla żony i dla siebie różne artykuły pierwszej lub drugiej potrzeby. Często kupi też coś bez potrzeby.

  Jeszcze trochę, a w sklepie spożywczym będzie można kupić żywego lwa. I wszystko można dostać w jednym tak zwanym markecie. Nie trzeba latać za zakupami z wywieszonym językiem po całym mieście. Ani nawet po wsi. Wystarczy zrobić sobie na kartce papieru spis potrzebnych w danym dniu artykułów i dostać je w jednym sklepie. I nie trzeba od razu jechać do wielkiego magazynu, gdzie można się zagubić i stracić niepotrzebnie wiele godzin na przeglądanie różnych artykułów.

  Wszystko to dostanie ojciec rodziny w małym nawet sex-shopie. Skoro w Ameryce znaczki pocztowe można kupić w aptece, to dlaczego u nas miałoby zabraknąć czegokolwiek w sex-shopie. I ów wspomniany ojciec rodziny kupi w tymże sex-shopie dla siebie, dla żony i dzieci, w kolejności alfabetycznej, takie artykuły pierwszej i drugiej potrzeby, jak:
  - akumulator z prostownikiem do ładowania
  - banany (często z przyrządem do prostowania bananów)
  - baloniki na druciki
  - blenda
  - biustonosz
  - czepek gumowy
  - dziadek do orzechów
  - figi (majtki)
  - flet prosty (instrument)
  - futerał (na takiż instrument)
  - gicz
  - jajka na twardo
  - jajka z dwoma żółtkami
  - jabłko Adama
  - konik na biegunach (bujany)
  - kostium Robin Hooda
  - kostium Zorro
  - lalka gumowa Barbie
  - mały konik dmuchany
  - młoteczek pneumatyczny
  - maść rozgrzewająca
  - odciągacz mleka
  - odkurzacz do włosów
  - rękawiczki gumowe
  - spinacz do nosa
  - trzepaczka do jajek.
  Trzeba jednak ze smutkiem stwierdzić, że w tym spisie bardzo mało jest artykułów spożywczych. Ale jak mówił poeta: "Gdy żyjesz w kryzysie, nie przebieraj w jadłospisie".

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama