W nowym spektaklu Ad Spectatores prezydent z marszałkiem...

  W nowym spektaklu Ad Spectatores prezydent z marszałkiem zaśpiewają Fogga

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Prezydent miasta rywalizuje z marszałkiem województwa dolnośląskiego - tym razem nie o pieniądze na wschodnią obwodnicę Wrocławia, ale o liczbę przebojów na koncie.
  A na sesję rady miejskiej przychodzą członkowie tajnej loży masońskiej, którzy próbują forsować budowę pomnika dolnośląskiego masona.

  To nie wizja Wrocławia XXII wieku, tylko fragmenty scenariusza najnowszego spektaklu grupy teatralnej Ad Spectatores. Jego premiera odbędzie się 22 maja w Sali Sesyjnej miejskiego ratusza.

  To pierwszy raz, kiedy do miejsca, w którym obradują urzędnicy, zawitała jakakolwiek sztuka. Mimo że spektakl sfinansują na spółkę urząd miejski z marszałkowskim (koszt: 20 tys. zł), urzędnicy o jego fabule dowiedzieli się od nas.
  - To oryginalny pomysł. Satyrycznego ujęcia życia polityków w naszym mieście brakuje - uśmiecha się szef Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia Jarosław Broda.


  O pokazanie spektaklu "Biskupi z Biskupina i partyzanci z Oporowa targają Tarnogaj" w Sali Sesyjnej szef Spectatorsów, scenarzysta i reżyser przedstawienia Maciej Masztalski, zabiegał zaledwie kilka dni.

  Spektakl jest trzecią częścią, po "Wrocławiu, seksie i brzydkich słowach" i "Wrześniu 27 42 08", serialu teatralnego o stolicy Dolnego Śląska. Masztalski twierdzi, że nawet jeśli w sztuce pojawiają się aluzje do politycznej rzeczywistości miasta lub samych polityków, są one bardzo delikatne.

  - Chodzi głównie o dobrą zabawę. Podobnie sprawa ma się z tytułem: jest taki, a nie inny, bo kojarzy się z Wrocławiem, a nie dlatego, że nawiązuje do fabuły sztuki. We Wrocławiu wszystko może się zdarzyć. Wymyśliłem sobie też, że urzędnicy będą lekko postrzeleni, a z prezydenta zrobiłem miłośnika piosenek Mieczysława Fogga - mówi Masztalski.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama