Dutkiewicz popiera kandydatów od prawa do lewa

  Dutkiewicz popiera kandydatów od prawa do lewa

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Rafał Dutkiewicz poparł w poniedziałek oficjalnie Józefa Piniora i Sergiusza Najara, dwóch lewicowych kandydatów do Parlamentu Europejskiego.
  W ubiegłym tygodniu w taki sam sposób wsparł prof. Ryszarda Legutkę, lidera listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu dolnośląsko-opolskim. Prezydent Wrocławia zaznaczał, że robi to jako obywatel Dutkiewicz, a nie szef miasta. Dwukrotnie jednak swojego błogosławieństwa startującym 7 czerwca w wyborach do Parlamentu Europejskiego udzielił w ratuszu.

  - Ideowo jestem w innym miejscu, ale chcę, by Sergiusz Najar i Józef Pinior znaleźli się w Parlamencie Europejskim. Wrocław będzie miał z tego pożytek - wyjaśniał Dutkiewicz dodając, że popiera uczciwych i kompetentnych ludzi.

  Sergiusza Najara, byłego wiceministra infrastruktury i spraw zagranicznych startującego z 10.
  miejsca listy SLD-UP, zna jeszcze z harcerstwa. Z Józefem Pioniorem, który jest numerem jeden w Koalicyjnym Komitecie Wyborczym Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica (czyli PD + SdPl + Zieloni 2004) wspólnie prowadził działalność opozycyjną we Wrocławiu.

  Dla Piniora poparcie, jakiego udziela lewicy Dutkiewicz, to dowód, że prezydent potrafi się wznieść ponad podziały polityczne. Prawica, a dokładnie PiS, nie jest już z tego tak zadowolona. W ubiegłym tygodniu Rafał Dutkiewicz udzielił poparcia prof. Ryszardowi Legutce.

  - Rafał Dutkiewicz zapowiadał nam, że poprze też innych kandydatów, których osobiście zna. Mamy nadzieję, że swój jedyny głos odda jednak mimo wszystko na profesora Legutkę - mówi poseł Dawid Jackiewicz, szef dolnośląskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. - Powiem tylko, że ja bym się nie zdecydował na to, żeby jednocześnie popierać kandydatów prawicy i lewicy.

  Dlaczego PiS zależało na wsparciu Dutkiewicza? Nieoficjalnie mówiło się, że prezydent ma w ten sposób odwdzięczyć się radnym miejskim z tego ugrupowania za poparcie na niedawnej sesji absolutoryjnej. I działacze PiS, i Dutkiewicz temu zaprzeczali.

  - Popieranie kandydatów z prawej i lewej strony politycznej to wzorowe zagranie - ocenia politolog dr Robert Alberski z Uniwersytetu Wrocławskiego. - Rafał Dutkiewicz pokazuje, że w sytuacji, kiedy Polska XXI nie wystawia swoich kandydatów, dobrze jest wspierać ludzi z różnych stron sceny politycznej, uznając ich osobiste zasługi.
  Do równowagi brakuje Dutkiewiczowi tylko poparcia kandydata PO
  Zdaniem Alberskiego, Dutkiewicz w ten sposób umacnia swój wizerunek człowieka, który jest ponad podziałami. Do równowagi brakuje mu tylko poparcia kandydata Platformy Obywatelskiej. Czy więc na poparcie Dutkiewicza może liczyć Jacek Protasiewicz - jedynka na liście PO?
  - Nie - ucina prezydent.
  Ale nieoficjalnie mówi się, że może zdecydować się na oficjalne poparcie posła PO Stanisława Huskowskiego, byłego prezydenta Wrocławia. - Nic na ten temat nie wiem, choć taka plotka do mnie już dotarła - mówi Huskowski.
  Współpraca: BK

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Najer - świeny kandydat!

   roomcajz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

   Jak to dobrze, że nareszcie możemy zagłosować na kokretnego i kompetentnego kandydata. Cieszy fakt poparcia Pana Sergiusza Najera przez Prezydenta Dutkiewicza. To dobry znak!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   100% ZA

   azagttoth (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 9

   Zgadzam się w 100% z przedmówcą. Dobrze że tacy ludzie jak Dutkiewicz widzą świetnych specjalistów a nie tylko Jedną Słuszną Partię.

   Cieszy mnie to że poparł Najara

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Najar poparty

   olaboga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

   Popiera warosciowych ludzi.dlaczego takie święte oburzenie ,że i Legutko i Najar i Pinior????Skąd tyle obłudy u dzialaczy partyjnych? Moze głupio spytam ale czy tu czasem nie o forse chodzi ,...rozwiń całość

   Popiera warosciowych ludzi.dlaczego takie święte oburzenie ,że i Legutko i Najar i Pinior????Skąd tyle obłudy u dzialaczy partyjnych? Moze głupio spytam ale czy tu czasem nie o forse chodzi , Panowie asystenci i Sekretarze???
   Ukłony dla Pana Dutkiewicza za odwazne poparcie Najara!!!!!!!
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama