Pedofil udawał księdza

  Pedofil udawał księdza

  Piotr Kanikowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Członek klubu pedofilów z warszawskiego Dworca Centralnego zaszył się w Wojcieszowie koło Złotoryi i przez ponad półtora roku utrzymywał kontakty seksualne z czternastolatkiem.
  Rozpracowali go policjanci i prokuratorzy ze Złotoryi. Sąd skazał go na rok pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.
  Pedofil podawał się za duchownego Kościoła Starokatolickiego w RP. Jako jego przedstawiciel kilka lat temu kupił wystawiony na sprzedaż hotel "Holland" na obrzeżach Wojcieszowa i przemianował go na Dom Pogodnej Jesieni Adalbertus. Jak twierdzą mieszkańcy, staruszków tu nie widziano. W budynku trwał remont, ale "ojciec Patryk" pozwalał przygodnym turystom zatrzymać się tu na nocleg. Według policji, organizował obozy i kolonie dla młodzieży, również z zagranicy.
  W przeszłości faktycznie nosił sutannę. Rzymskokatolickim księdzem był do roku 1996, kiedy powołał do życia Kościół Starokatolicki w RP. Był jego zwierzchnikiem, przez dwa lata nosił nawet sakrę biskupią. Sąd kościelny ekskomunikował go za obyczajowe nadużycia. Ksiądz był wśród 21 pedofilów z Dworca Centralnego, aresztowanych w 2002 roku. Sąd skazał go wówczas na 6 lat więzienia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama