Będą hotele, będą mistrzostwa

  Będą hotele, będą mistrzostwa

  M. Rybak, J. Krzeszowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W przyszłym tygodniu UEFA ogłosi listę miast, w których będą rozgrywane mecze mistrzostw Euro 2012.
  Czy Wrocław znajdzie się na tej liście? Ostateczna decyzja może zależeć nie tylko od tego, czy będą dobre drogi i rozbudowane lotnisko, ale i od tego, czy Wrocław będzie atrakcyjny dla goszczących na Euro VIP-ów. To tzw. UEFA Family - ekipa bogatych sponsorów, z których pieniędzy żyje europejski futbol.

  - Jakość oferty dla VIP-ów jest ważna - przyznaje Michał Listkiewicz, były prezes PZPN. - Jeśli UEFA oceni, że w mieście nie ma zagrożenia wywiązania się z podstawowych wymagań, takich jak budowa stadionu, dróg i lotnisk, to najważniejsza będzie jakość hoteli najwyższej kategorii i to, czy miasto jest atrakcyjne turystycznie.


  - W tym wyścigu anonimowe miejscowości, bez atrakcji z najwyższej półki, szans nie mają - przyznaje Zbigniew Drzymała, biznesmen, do niedawna właściciel piłkarskiego klubu Groclinu Grodzisk Wielkopolski, były kandydat na właściciela Śląska Wrocław.

  Na liście organizatorów meczów w 2012 roku pewne jest tylko miejsce dla Warszawy. Ostatnio media na Ukrainie podały, że Euro 2012 rozgrywane będzie w czterech miastach polskich i dwóch ukraińskich. Oznacza to, że o trzy miejsca walczy pięć miast: Wrocław, Gdańsk, Chorzów, Poznań i Kraków.

  Pod względem atrakcyjności turystycznej Kraków wydaje się poza zasięgiem Wrocławia. Wiele atutów ma też Gdańsk. W tej sytuacji pozostawałoby jedno miejsce i aż trzech pretendentów.

  W zamkach
  Kontraktowaniem miejsc w imieniu UEFA zajmuje się niemiecka firma TUI. Od Wrocławia UEFA wymaga umów na 2700 miejsc. Obecnie zakontraktowana jest ponad połowa. Naszą atrakcją mają być miejsca w zamkach i pałacach. Jednak to może nie wystarczyć, bo to samo szykuje Poznań. Również Chorzów ma w ofercie śląskie dworki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama