Dutkiewicz popiera Legutkę z PiS na europosła

  Dutkiewicz popiera Legutkę z PiS na europosła

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Prezydent Rafał Dutkiewicz poparł wczoraj oficjalnie prof. Ryszarda Legutkę, byłego ministra edukacji narodowej i sekretarza stanu w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
  Legutko jest liderem listy Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgu wyborczym do Parlamentu Europejskiego.

  Prezydent Wrocławia zaznacza, że popiera go nie jako szef miasta, ale jako Rafał Dutkiewicz.
  - Znamy się od wielu lat. Czytałem książki profesora i trzymam je na nocnym stoliku - twierdzi Dutkiewicz, obiecując, że będzie trzymał kciuki za kandydata PiS.
  - A ja będę częstym gościem prezydenta, bo chcę dbać o sprawy Wrocławia i Dolnego Śląska - odpowiada pochodzący z Krakowa prof. Legutko.

  Czy to spotkanie i deklaracja prezydenta Wrocławia to wyraz długu wdzięczności dla PiS? Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu radni miejscy z tego ugrupowania głosowali za udzieleniem absolutorium Dutkiewiczowi za 2008 r. Prezydent przekonuje, że jego koalicjant w radzie nie stawiał mu żadnych warunków przed sesją.

  W kuluarach mówiło się jednak, że poparcie prof. Legutki było dla prezydenta do zaakceptowania, Nie chciał się on natomiast zgodzić na oddanie PiS stanowiska wiceprezydenta miasta.
  Dawid Jackiewicz, dolnośląski szef tej partii, przekonuje, że rozmów na ten temat nigdy nie było. PiS dyskutowało z prezydentem Wrocławia, ale o innych sprawach. Jakich? To właśnie członkowie tej partii mają ujawnić dopiero dzisiaj. Ma to być lista 10 postulatów, których spełnienie - jak twierdzą radni PiS - pozwoli rozwiązać kilka problemów wrocławian.

  Na tej liście mają znaleźć się przede wszystkim postulaty zdrowotne i edukacyjne. Nieoficjalnie wiadomo, że klub PiS chce, by miasto finansowało szczepienia przeciwko rakowi szyjki macicy dla wszystkich wrocławskich gimnazjalistek. Koszt jednej takiej szczepionki to około 1500 zł. Swoim uczennicom kupiły je już dolnośląskie gminy Kobierzyce, Dobro-mierz i Polkowice.
  PiS chciałoby też, by prezydent zajął się problemem wysokich opłat za użytkowanie wieczyste. Radni uważają, że niezamożni mieszkańcy miasta powinni płacić mniej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No to Dutkiewicz stracił definitywnie moje poparcie

   xXx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   kumając się z partią awanturników politycznych

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama