Ranni żołnierze we wrocławskim szpitalu

  Ranni żołnierze we wrocławskim szpitalu

  Ewelina Oleksy

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Czterech rannych w Afganistanie żołnierzy leży we wrocławskim IV Wojskowym Szpitalu Klinicznym przy ul. Weigla we Wrocławiu.
  - Ich stan ustabilizował się już na tyle, że życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo - zapewnia Zdzisław Czekierda, rzecznik szpitala. - Mają oparzenia ciała i rany nóg, ale są przytomni. Nie chcą tylko, żeby w tym stanie zobaczyły ich rodziny - zaznacza.
  Trzech rannych żołnierzy trafiło na oddział ortopedyczny kliniki, a jeden na chirurgię ogólną. Dwóch z nich przejdzie nieskomplikowaną operację. Ale zdaniem dr. Józefa Ruty, ordynatora ortopedii, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po leczeniu wrócili do służby wojskowej.

  Do wrocławskiej placówki zostali przewiezieni ze szpitala w Bagram. Trafili tam po wybuchu miny, w którym zginął dowódca wyprawy, podporucznik Robert Marczewski z 6. Batalionu Desantowo-Szturmowego w Gliwicach.
  Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę. Ppor. Marczewski razem z żołnierzami miał nocny patrol. Przejeżdżając hummerem niedaleko wioski Nangar Khel, wojskowi trafili na minę-pułapkę, która eksplodowała pod wozem.
  Siedzący obok kierowcy podporucznik nie miał szans na przeżycie, mimo że trasa uchodzi za bezpieczną. Trumna z ciałem podporucznika wylądowała wczoraj rano na wrocławskim lotnisku. Uroczyście żegnała go tam rodzina, dowódcy i koledzy po fachu. Pogrzeb odbędzie się jutro we Wrocławiu.
  Robert Marczewski to piąty Polak, który zginął na misji w Afganistanie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama