W Galerii 2. Piętro trwa wystawa grupy artystycznej Łuhhu!

  W Galerii 2. Piętro trwa wystawa grupy artystycznej Łuhhu!

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Grupa artystyczna postanowiła pomóc zdewastowanym łabędziom, które przed laty były ozdobą miejskiej przestrzeni stolicy Dolnego Śląska.
  Materiały podobne
  Dziś mają przetrącone kadłuby i rozbite skrzydła. W latach 70. dumnie prężyły się w fontannie, która znajduje się przed budynkiem Dolmedu przy ul. Strzegomskiej we Wrocławiu. Łabędzie z szamotu są dziełem nieżyjącego już wrocławskiego rzeźbiarza Jerzego Boronia. Może to lepiej, że artysta ich dziś nie widzi.

  Grupa artystyczna Łuhhu! postanowiła pomóc zdewastowanym łabędziom, które przed laty były ozdobą miejskiej przestrzeni stolicy Dolnego Śląska.
  Na wystawie "Łuhhu! Na ratunek łabędziom!", która trwa właśnie we wrocławskiej Galerii 2. Piętro (kamieniczka Małgosia w Rynku, ul. Odrzańska 38/40) można zobaczyć, oprócz innych prac grupy, projekt łabędzi po rewitalizacji. Na razie tylko na zdjęciu.

  - Nie chcemy ingerować w samą formę łabędzi, jednak chcielibyśmy odtworzyć ją w innym materiale, naszym zdaniem bardziej pasującym do współczesnego Wrocławia. Chcemy użyć grubego szkła w mocnym, kontrastowym kolorze, które pod wpływem uderzenia nie będzie się rozpadać na kawałki - tłumaczą Kasia Goleń, Karina Marusińska, Agnieszka Rzeźniczak i Natalia Rzeźniczak z Łuhhu!

  Na pomysł przywrócenia świetności łabędziom wpadł publicysta "Polski-Gazety Wrocławskiej" Cezary Kaszewski. Po raz pierwszy o sprawie napisał w czerwcu ubiegłego roku. Teraz, kiedy wizualizacja rzeźby jest gotowa, może łatwiej będzie zainteresować projektem nowego prezesa Dolmedu, bo jego poprzednik był sceptycznie nastawiony do tej idei.

  - Mamy nadzieję, że łabędzie zainteresują także miejskich urzędników i pomogą oni zniszczonym rzeźbom odzyskać dawną świetność - mówi Ewa Kaszewska z Galerii 2. Piętro, która działa przy Towarzystwie Miłośników Wrocławia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama