Ważne
  Przed Euro 2012 dolnośląska policja nauczy się angielskiego

  Przed Euro 2012 dolnośląska policja nauczy się angielskiego

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Nasi policjanci już się szykują do mistrzostw. Na razie jeżdżą po całej Europie i uczą się języków.
  Dolnośląska policja przygotowuje się już do piłkarskich mistrzostw w 2012 roku. Trwa planowanie zabezpieczenia naszej części imprezy, policjanci już zaczęli ćwiczenia.
  Największym wyzwaniem mają być jednak kursy językowe. By funkcjonariusze bez trudu dogadali się z turystami i kibicami z całej Europy, mają nauczyć się angielskiego. Na kurs wysłanych zostanie 500 spośród 7500 dolnośląskich policjantów. Szkolenie zacznie się w 201o roku. Potrwa dwa lata.

  - Złożyliśmy już wnioski o specjalne dotacje na ten cel z Wojewódzkiego Urzędu Pracy we Wrocławiu - mówi młodszy inspektor Jacek Mazur, naczelnik sztabu komendanta dolnośląskiej policji.
  To właśnie Mazur kieruje przygotowaniami do zabezpieczenia wrocławskiej części piłkarskich mistrzostw Europy. Jeśli dotrwa na swoim stanowisku do 2012 roku, będzie dowódcą dolnośląskiej części całej operacji Euro.

  Na początku kwietnia na poligonie wojskowym w Żaganiu pod kątem pracy przy Euro 2012 ćwiczyli już antyterroryści z kilku różnych jednostek. Byli wśród nich komandosi z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej, żołnierze, straż graniczna, straż więzienna, a także funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.
  - Szczegółowy plan zabezpieczenia powstanie do końca przyszłego roku - zapowiada inspektor Mazur. - Wtedy będę już wiedział, ilu funkcjonariuszy zostanie zaangażowanych do pilnowania bezpieczeństwa na Dolnym Śląsku.

  Policjanci będą musieli zabezpieczyć nie tylko mecze rozgrywane we Wrocławiu. Muszą też dopilnować przejazdu kibiców przez Dolny Śląsk na Ukrainę, gdzie również będą rozgrywki.
  - Na razie trudno przewidzieć, ilu kibiców przyjedzie do Wrocławia i ile samochodów oraz autokarów z kibicami przejedzie przez Dolny Śląsk - mówi Jacek Mazur. - Nie wiadomo jeszcze przecież, kto będzie grał we Wrocławiu. Jeśli Anglicy, Włosi czy Niemcy, to możemy się spodziewać tłumów kibiców. Jeśli na przykład Szwajcarzy albo Portugalczycy, to kibiców może być mniej - wyjaśnia.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo