Nowy serial o Wałbrzychu

  Nowy serial o Wałbrzychu

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Film będzie opowiadać o II wojnie światowej. Niemiecki producent wyłoży część pieniędzy.
  Władze Wałbrzycha chcą zerwać ze stereotypem miasta będącego siedliskiem nędzy, bezrobocia i biedaszybów. Dogadują się z niemiecką firmą producencką, która ma zrobić serial telewizyjny o historii miasta. Zła sława przylgnęła do Wałbrzycha po likwidacji miejscowych przedsiębiorstw przemysłu ciężkiego, funkcjonujących dzięki kopalniom węglowym.

  Miasto zaczęło kojarzyć się z patologią, a ten wizerunek tylko pogłębiły nakręcone w Wałbrzychu filmy: "Komornik" i "Sztuczki".
  Zniszczone elewacje kamienic i popadające w ruinę obiekty poprzemysłowe stanowiły idealną scenografię obrazów Feliksa Falka oraz Jarosława Jakimowskiego. Pomogły w lepszym wyeksponowaniu problemów społecznych.

  Nic dziwnego, że władze miasta postanowiły poszukać filmowców, którzy przedstawią Wałbrzych z atrakcyjnej strony. - Zwróciliśmy się do firmy konsultingowej, która opracowała strategię promocji miasta - wyjaśnia Artur Wylandowski, kierownik biura promocji Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. - Tak powstał projekt "Pasja odkrywania". Został zaprezentowany w ubiegłym roku w Cannes na zjeździe producentów filmowych i telewizyjnych. Jego realizacją zainteresowała się zna-na firma producencka z Niemiec.

  Szczegóły projektu owiane są tajemnicą handlową. Nam udało się jednak ustalić, że za kilka dni przedstawiciele Wałbrzycha wybierają się do niemieckiej Kolonii. Dojdzie tam do spotkania z kierownictwem firmy producenckiej i zapadną najważniejsze decyzje.

  Według wstępnych planów na przełomie lata i jesieni 2009 roku do Polski ma przyjechać ekipa filmowa. Zrealizowanych zostanie siedem półgodzinnych odcinków serialu dokumentalno-fabularnego, opowiadającego o tajemnicach Wałbrzycha i regionu z okresu II wojny światowej.

  - Większa część kosztów projektu będzie spoczywała na producencie - mówi Artur Wylandowski. - Serial ma być emitowany przez ogólnokrajowe stacje telewizyjne w Niemczech i w Polsce.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama