Piłka nożna: Znicz Pruszków - KGHM Zagłębie Lubin 1:2 (0:1). Zagłębie coraz bliżej szczytu tabeli

Michał Sałkowski
W szlagierowym spotkaniu 27 kolejki I ligi piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali w Pruszkowie tamtejszy Znicz 2:1 (1:0).

Pierwszą bramkę w 18 minucie zdobył Michał Goliński atomowym uderzeniem z 6 metrów po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego.

Na 2:0 dla lubinian podwyższył już cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Szymon Pawłowski. Skrzydłowy Zagłębia wykazał się największym sprytem w polu karnym i z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki Znicza, tuż obok rozpaczliwie interweniującego bramkarza pruszkowian Pawła Pazdana.

Na osiem minut przed końcem Znicz zdołał strzelić kontaktowego gola. Dośrodkował Gerdas Aleksa, a głowę dołożył niezawodny Tomasz Chałas. Koniec końców, to było wszystko na co lubinianie pozwolili gospodarzom.

Zagłębie wywiozło z gorącego terenu cenne zwycięstwo i z 51 punktami na koncie umocniło się na trzeciej pozycji w tabeli. Co ważne, do liderującego Widzewa Łódź traci już tylko trzy oczka, do Znicza zaledwie dwa.

Znicz Pruszków - KGHM Zagłębie Lubin 1:2 (0:1).
Bramki: Tomasz Chałas 82 - Michał Goliński 17, Szymon Pawłowski 49.

Znicz: Pazdan - Aleksa, Kokosiński, Klepczarek Ż, Januszewski - Rybaczuk (68 Florian), Osoliński, Ekwueme (69 Misiuk), Kaczmarek - Chałas, Feliksiak (76 Wocial).

Zagłębie: Ptak - Kocot, Stasiak, Kapias, Costa - Pawłowski (77 Jasiński), Bartczak, Jackiewicz (46 Hanzel), Goliński, Kolendowicz (66 Fryzowicz) - Micanski.