Komornicy weszli do SKOK-ów

  Komornicy weszli do SKOK-ów

  Janusz Krzeszowski, Łukasz Pałka

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Komornicy zajęli dolnośląskie sejfy SKOK. Nasze pieniądze ulokowane w nich są bezpieczne.
  Kilkunastu komorników wkroczyło wczoraj do oddziałów Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych na Dolnym Śląsku, m.in. we Wrocławiu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Kłodzku. Powód? Kilkunastomilionowe zadłużenie Południowo-Zachodniej SKOK, obciążone rygorem natychmiastowej egzekucji.

  - Staraliśmy się wejść do jak największej liczby miejsc jednocześnie - opisuje Tomasz Kinastowski, rzecznik izby komorniczej we Wrocławiu.
  Nie ujawnia, czego dokładnie dotyczyła sprawa. Wiadomo, że komornicy zabezpieczali głównie gotówkę w kasach oddziałów, średnio po 50-100 tys. zł, a cała sprawa dotyczy aż 40 spośród około 70 placówek Południowo-Zachodniej SKOK.

  Klienci korzystający z usług SKOK-ów mogli wczoraj spotkać się z wieloma utrudnieniami. Placówki były nieczynne, a pracownicy tłumaczyli to "awarią systemu".
  Jak zapewniają władze dolnośląskich SKOK-ów, w poniedziałek wszystkie oddziały mają być już normalnie otwarte.

  Zarząd podkreśla również, że wszystkie oszczędności zgromadzone przez klientów są bezpieczne.
  - Klienci nie mają powodów do obaw. Mam nadzieję, że cała sprawa zostanie bardzo szybko wyjaśniona - podkreśla Andrzej Dunajski, rzecznik Kasy Krajowej SKOK. Jak ustaliliśmy, powodem wczorajszego zamieszania są zobowiązania, jakie zaciągnął poprzedni zarząd Południo-wo-Zachodniej SKOK.

  Smaku całej sprawie dodaje fakt, że zdaniem obecnego zarządu i Kasy Krajowej, poprzedni prezes był wybrany nielegalnie, a więc nie miał prawa do podpisywania żadnych umów.
  - Orzeczenie sądu o nadaniu klauzuli natychmiastowej wykonalności już zostało przez nas zaskarżone - podkreśla w rozmowie z nami Andrzej Dunajski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama