Ważne
  Żonkile za wielkie serca

  Żonkile za wielkie serca

  Sylwia Królikowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Niezwykła akcja wałbrzyskich gimnazjalistów. Dziękowali tym, którzy wspierają hospicjum.
  Uczniowie wałbrzyskiego Gimnazjum nr 6 przy ul. Głównej obdarowali w piątek kwiatami setki wałbrzyszan. Chcieli w ten sposób podziękować za wsparcie miejscowego hospicjum.

  - Zwykle wychodzimy z puszkami i prosimy o pomoc. Zawsze spotykamy się z bardzo dobrym odbiorem, dlatego chcieliśmy im podziękować - mówi Henryka Kowalczyk z hospicjum w Wałbrzychu.
  Przyznaje, że pomoc ludzi jest ogromnie ważna. Dzięki niej wystarcza pieniędzy na leki czy opatrunki. Koszt miesięcznej opieki hospicyjnej dla jednej osoby to kilka tysięcy złotych.

  Młodzi ludzie przygotowywali się do akcji od miesięcy - sami wyhodowali kwiaty na własnych działkach i w ogródkach.
  - Takie są najpiękniejsze - mówią. Ale nie tylko tak włączają się do pomocy hospicjum. Kilku nastolatków opiekuje się chorymi - pracują tu jako wolontariusze. - Bałyśmy się, czy nas zaakceptują. Ale teraz już jest wszystko w porządku - mówią Justyna, Klaudia i Ola.


  1% na hospicja
  Na Dolnym Śląsku jest 18 hospicjów i oddziałów opieki paliatywnej. Możemy je wesprzeć, przekazując 1 procent podatku. Dane potrzebne do wypełnienia PIT-u (nazwa i nr KRS) są na stronie www.hospicja.pl. Pieniądze można też wpłacać na konta.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo