Pieniądze leżą na ulicy, wystarczy się po nie schylić

  Pieniądze leżą na ulicy, wystarczy się po nie schylić

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Znajdują wielkie pieniądze, o których na co dzień mogliby tylko pomarzyć. I... oddają. Czemu? - Bez problemu wydalibyśmy całą sumę, ale nie moglibyśmy żyć ze świadomością, że mamy cudze pieniądze. One nas parzyły... - opowiadają.
  Seria niezwykłych zdarzeń zaczęła się 28 stycznia. Tego dnia Agnieszka Tarka nie zapomni do końca życia. Na ulicy w Jelczu-Laskowicach znalazła 20 tysięcy dolarów. Było wtorkowe przedpołudnie. Mieszkanka Ratowic wracała od lekarza. Szła na przystanek autobusowy, gdy w pobliżu Banku Zachodniego zauważyła tajemniczy parciany worek.

  Podniosła go i nie namyślając się wiele, zabrała ze sobą do domu. Poczekała na męża i razem otworzyli worek.
  - Byliśmy w szoku. Zobaczyliśmy nowiuteńkie zielone banknoty - wspomina Agnieszka Tarka. - Przeliczyliśmy. W dwóch plikach było po 10 tysięcy dolarów. Pieniądze pachniały nowością i miały kolejne numery. Bardzo się przeraziłam.

  Agnieszka Tarka i jej mąż Piotr przyznają, że gotówka kusiła, ale postanowili, że oddadzą całą kwotę.
  - Uznaliśmy, że tak będzie lepiej. Policja i tak by nas znalazła - uśmiecha się pan Piotr. - Zresztą, o czym tu mówić? Trzeba było oddać i już. Nie żałujemy.

  Tarkowie odnieśli pieniądze na komisariat w Jelczu-Laskowicach. Tam okazało się, że okrągłą sumkę zgubili konwojenci z firmy ochroniarskiej. Zdążyli się już zorientować, przed którym bankiem wypadł im worek z dolarami.
  - Na komisariacie spotkaliśmy panią z tej firmy - opowiada Agnieszka Tarka. - Boże, jaka ona była zmartwiona. I nagle ucieszyła się bardzo, że zguba się znalazła. Warto było oddać pieniądze - dodaje.

  Tarkowie dostali znaleźne. Ile? Tajemnica handlowa. Pani Agnieszka mówi tylko, że jest zadowolona z kwoty. Nikt z prawników nie miał wątpliwości, że za tak prawe zachowanie rodzinie należy się nagroda. Tym bardziej, że Agnieszce i Piotrowi się nie przelewa.

  Gdy przypadkiem weszli na chwilę w posiadanie 20 tysięcy dolarów, mieli wiele powodów, by ulec pokusie: brak pracy, dom do remontu, który dzielą z matką Agnieszki, siostrą i jej rodziną, oraz czworo dzieci w wieku szkolnym.
  - Bez problemu wydalibyśmy całą sumę - przyznaje ratowiczanka. - Ale nie mogłabym żyć ze świadomością, że mam cudze pieniądze. Budziły we mnie wielki strach. Parzyły.

  ***
  Półtora miesiąca później 73-letnia mieszkanka wrocławskiego Grabiszynka znalazła 10 tysięcy dolarów. Pieniądze były zwinięte w rulon i leżały na klatce schodowej. Starsza pani natychmiast odniosła zgubę na komisariat policji. Zastrzegła sobie jednak, że nie chce żadnych kontaktów z mediami. Policjantom udało się odnaleźć właścicielkę okrągłej sumki. Okazało się, że jest nią sąsiadka uczciwej starszej pani.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama