Wrocław: Gigantyczna przeprowadzka do szpitala na...

  Wrocław: Gigantyczna przeprowadzka do szpitala na Stabłowicach

  Agata Wojciechowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Gigantyczna przeprowadzka do szpitala na Stabłowicach
  Budowa nowego szpitala wojewódzkiego na Stabłowicach powoli dobiega końca. W czasie wakacji powinna odbyć się wielka przeprowadzka placówek z Traugutta i Wiśniowej, które trafią do nowej lecznicy. Oznacza to m.in. spore utrudnienia w ruchu, gdy dziesiątki ciężarówek będą przewozić sprzęt medyczny.
  Wrocław: Gigantyczna przeprowadzka do szpitala na Stabłowicach
  W nowym szpitalu wojewódzkim przy ul. Kosmonautów na Stabłowicach trwają prace wykończeniowe, m.in. montaż drzwi na oddziałach, układanie tapet i glazury. - Montowane są też grzejniki. Szpital jest już częściowo ogrzewany - mówi Jerzy Sypuła, dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
  - Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, więc już w maju zakończą się wszystkie roboty budowlane - zapowiada Ewa Wystemp-Manelska, specjalista ds. inżyniera kontraktu.

  Potem zaczną się odbiory. W lipcu Inspektor Nadzoru Budowlanego powinien wydać zgodę na użytkowanie. Przejęcie budynku szpitala planowane jest na dzień 29 lipca 2014 roku. Jest to ważne, bo od tego momentu w obiekcie nie będzie już żadnych pracowników firm budowlanych. Otwiera to drogę do stopniowego instalowania sprzętu medycznego. Zacznie się to prawdopodobnie w sierpniu (przetargi zostaną ogłoszone w czerwcu i lipcu). - Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie do szpitala wejdzie ochrona i od tej pory można już go nazywać naszym - wyjaśnia Rafał Guzowski, prezes zarządu spółki Nowy Szpital Wojewódzki.

  Uwaga, będą korki

  Dla wrocławian oznacza to, że ul. Kosmonautów może być chwilami zakorkowana. Dlaczego? Z powodu kolejki tirów wiozących łóżka szpitalne, stoły operacyjne i instrumenty medyczne. Szczegóły tej wielkiej operacji będą znane wiosną.

  Do nowego szpitala na Stabłowicach mają się przeprowadzić dwie placówki im. Marciniaka, obecnie przyjmujące chorych przy ulicach: Traugutta i Wiśniowej.

  Stopniowo zostaną wstrzymane przyjęcia, a chorzy mają być kierowani do innych wrocławskich szpitali. W ten sposób sukcesywnie będzie zmniejszała się liczba leczonych tam chorych. Ma to umożliwić sprawną przeprowadzkę.

  Razem z pogotowiem

  - Rozruch medyczny potrwa od 10 do 14 dni - wyjaśnia Jerzy Sypuła. - W pierwszej kolejności planujemy przenieść do nowego szpitala działalność z obiektu przy ul. Traugutta. Jest to związane z pracą szpitalnego oddziału ratunkowego, która jest ściśle powiązana z zapleczem diagnostycznym, blokiem operacyjnym oraz oddziałami zabiegowymi. Obecnie trwa ustalanie harmonogramu.

  A co ze sprzętem ze starych szpitali? Na pewno zostanie zabrany ten, kupiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

  Długa lista urządzeń

  Obecnie trwają przetargi na sprzęt medyczny, który musi zostać zamontowany przed końcem prac budowlanych. Chodzi między innymi o tomografy komputerowe, rezonans magnetyczny, stacjonarne aparaty RTG czy lampy operacyjne.

  Rezonans magentyczny może ważyć nawet 16 ton i aby go zamontować, należało zostawić otwór w ścianie, który następnie zostanie zamurowany. - Na przełomie lutego i marca planowana jest instalacja tych urządzeń - dodaje Jerzy Sypuła.

  Zamówiono już stół do autopsji, wannę czterokomorową, wannę do kąpieli wirowej i umywalki lekarskie i chirurgiczne.

  Niemal do każdego z przetargów zgłoszono około sto pytań. W kilku przypadkach doszło do odwołań i postępowań odwoławczych przez Krajową Izbą Odwoławczą. - Taka jest specyfika tych przetargów. Istnieje ostra konkurencja, przewidywaliśmy taką sytuację - komentuje prezes spółki Nowy Szpital Wojewódzki.

  W drugim kwartale zbiegnie się najwięcej przetargów. Spółka zatrudniła więcej osób do działu zamówień publicznych i umów.

  Co z restauracją?

  Kiedy dowiemy się, kto będzie obsługiwał parking czy podawał nam posiłki w szpitalnej restauracji? - Za trzy miesiące zostanie ogłoszony przetarg na najem powierzchni gastronomicznej - wyjaśnia Rafał Guzowski, szef spółki. Dodaje, że parking będzie obsługiwany bezpośrednio przez spółkę Nowy Szpital Wojewódzki.


  Czytaj także

   Komentarze (85)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tania-przeprowadzka.pl

   tml (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Http://tania-przeprowadzka.pl

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Korki

   http://mojestablowice.blogspot.com/ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Nie wierzyłam, że Kosmonautów może być jeszcze bardziej zakorkowana, a jednak. Ciekawie będzie wtedy kiedy powstanie miniskretwlewo na Osiedle Złotniki i zaczną działać światła przy Szpitalu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ENTERPREIS PRZEPROWADZKI WROCŁAW

   TANIO I PROFESJONALNIE (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   PRZEPROWADZKI WROCŁAW 789 090 245 tanio i profesjonalnie
   TRANSPORT WROCŁAW
   PRZEWÓZ MEBLI , SPRZĘTU RTV I AGD, sprzęt medyczny, MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH

   PRZEWÓZ PALET AUTO Z WINDA WROCŁAW 789 090...rozwiń całość

   PRZEPROWADZKI WROCŁAW 789 090 245 tanio i profesjonalnie
   TRANSPORT WROCŁAW
   PRZEWÓZ MEBLI , SPRZĘTU RTV I AGD, sprzęt medyczny, MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH

   PRZEWÓZ PALET AUTO Z WINDA WROCŁAW 789 090 245

   WNOSZENIE / ZNOSZENIE

   Jesteśmy w stanie przetransportować wszystko,od jednej kanapy po cale mieszkanie.
   Termin przeprowadzki dostosowujemy do Twoich potrzeb .
   Naszym celem jest wykonanie przeprowadzki , transportu z którego będziesz zadowolony zarówno pod względem ceny jak i jakości.
   TRANSPORT PALET WROCŁAW 789090245 zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nefn

   montik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   niby fajnie ze otwieraja nowy szpital itd ale osobiscie mieszkam blisko wisniowej do trauguta tez nie mma daleko w razie czego borowska tez jest blisko ale chyba bedzie jednak brakowało w centrum...rozwiń całość

   niby fajnie ze otwieraja nowy szpital itd ale osobiscie mieszkam blisko wisniowej do trauguta tez nie mma daleko w razie czego borowska tez jest blisko ale chyba bedzie jednak brakowało w centrum tych szpitali (wisniowa i traugutta) mnustwo ludzi mieszka w okolicach teraz bede czekał w razie czego na przyjazd karetki ze stabłowic godzine czasu pewnie....jak z borowskiej nie beda w stanie przyjechac....zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przeprowadzka

   www.hammerprzeprowadzki.pl (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3   TANIE PRZEPROWADZKI WROCŁAW 794 191 082

   TEL.794 191 082 WITAM www.hammerprzeprowadzki.pl OFERUJE TRANSPORT I PRZEPROWADZKI NA TERENIE CAŁEGO KRAJU SAMOCHODAMI I UE DO 3,5TONY TEL.794-191-082...rozwiń całość   TANIE PRZEPROWADZKI WROCŁAW 794 191 082

   TEL.794 191 082 WITAM www.hammerprzeprowadzki.pl OFERUJE TRANSPORT I PRZEPROWADZKI NA TERENIE CAŁEGO KRAJU SAMOCHODAMI I UE DO 3,5TONY TEL.794-191-082
   RENAULT MASTER KONTENER WINDA WYM: 4,30X2,25X2,25firma transportowa Wrocław 794-191-082

   przeprowadzka firmy Wrocław 794-191-082

   przeprowadzka Wrocław 794-191-082

   przeprowadzki biura Wrocław 794-191-082

   przeprowadzki Wrocław 794-191-082

   transport mebli Wrocław 794-191-082

   usługi transportowe Wrocław 794-191-082

   TEL. 794-191-082 tanie przeprowadzki siedziby biura firmy antykwariatu szkoły wyższej stanowisk pracy lokali Wrocław tanio cennik firma transport mebli

   ZAKRES WYKONYWANYCH USŁUG:

   * przeprowadzki/usługi przeprowadzkowe: przeprowadzki firm, przeprowadzki przedsiebiorstw, przeprowadzki instytucji, przeprowadzki banków, przeprowadzki biur, przeprowadzki osób prywatnych, przeprowadzki mieszkań, przeprowadzki domów, przeprowadzki domków jednorodzinnych, przeprowadzki magazynów, przeprowadzki archiwów, przeprowadzki bibliotek, przeprowadzki sklepów, przprzeprowadzki dla wymagających, przeprowadzki krajowe, prywatne przeprowadzki, przeprowadzki dla wymagających, przeprowadzki Wrocław, przeprowadzki we Wrocławiu, przeprowadzki Dolny Ślask, przeprowadzki Psie Pole;

   * najtańsze przeprowadzki we Wrocławiu, najtańsze przeprowadzki na Dolnym Śląsku, najtańsze usługi transportowe na Dolnym Śląsku, najtańszy transport we Wrocławiu, najtańszy przewóz agd, rtv, komód, mebli, łóżek, wersalek, pralek, lodówek, materiałów budowlanych, tania przeprowadzka Wrocław, tania usługa transportowa, tani transport Wrocław, tani transport agd, rtv, komód, mebli, łóżek, pralek, lodówek, materiałów budowlanych, tanie przeprowadzki mieszkań, firm, przedsiebiorstw, instytucji, banków, biur, osób prywatnych, archiwów, bibliotek, sklepów, magazynów, hurtowni, lokali gastronomicznych, tani transport instrumentów, tanie usługi przeprowadzkowe we Wrocławiu i okolicach, tani przeprowadzki na terenie całej Polski, tanie przeprowadzki na Dolnym Śląsku, tanie przeprowadzki Wrocław, tani przewóz agd, rtv, tani przewóz komód, mebli, łóżek, tani przewóz pralek, lodówek, tani przewóz materiałów budowlanych, tani przewóz palet, transport niska cena Wrocław, szybki i sprawny załadunek oraz rozładunek, wypożyczalnia busa do przewozu mebli, wynajem aut wraz z kierowcą na przeprowadzki i usługi transportowe, podstawienie auta na terenie Wrocławia GRATIS !!! forum transportowe, forum przeprowadzkowe, forum przeprowadzki, sprzątanie mieszkań, piwnic i strychów ze staroci i rupieci Wrocław, kompleksowe przeprowadzki domów, mieszkań i biur, przeprowadzki dla oszczędnych, przeprowadzki dla wymagających klientów, przeprowadzki szybko, tanio i profesjonalnie, bezpieczna przeprowadzka Wrocław, kompleksowa i tania przeprowadzka Wrocław, firma przeprowadzkowa Wrocław, firma transportowa i spedycyjna Wrocław, firma wywozowa Wrocław, wrocławska firma transportowa, wrocławska firma transportowa oferuje usługi przeproadzkowe i transportowe, wrocławska firma przeprowadzkowa, wrocławska firma przewozowa, dolnośląska firma transportowa, dolnośląska firma przeprowadzkowa, prywatna wrocławaska firma transportowa/przeprowadzkowa, firma przewozowa oferująca usługi transportowe na terenie całej Polski;

   * transport/usługi transportowe: transport kas pancernych, transport maszyn, transport urządzeń, transport mebli, transport towarowy, transport towarów, transport odzieżowy, transport ciężarowy, transport ze sklepów: agd, rtv, komody, meble, łóżka, pralki, lodówki, materiały budowlane, transport krajowy, transport samochodowy, transport Wrocław, transport we Wrocławiu, transport Dolny Ślask, transport dolnośląski, transport Psie Pole, transport mebli z Wrocławia do Warszawy, transport specjalistyczny, transport nietypowych elementów i urządzeń wymagających szczególnej dbałości i zabezpieczeń, transport elementów długich, transport bagażowy, taxi bagażowe, usługi bagażowe, taxi przeprowadzkowe;

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   szpital

   oskaR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 7

   Ogłasza się sukces a to wielka kompromitacja. Olbrzymi ,wieloprofilowy szpital, oddział ratunkowy etc. do obsługi ponad dwustutysięcznej dzielnicy Wrocławia jest pozbawiony oddziału...rozwiń całość

   Ogłasza się sukces a to wielka kompromitacja. Olbrzymi ,wieloprofilowy szpital, oddział ratunkowy etc. do obsługi ponad dwustutysięcznej dzielnicy Wrocławia jest pozbawiony oddziału ginekologiczno-położniczego!!!To jest prawdziwy rekord świata. O jednojezdniowym( fałszywa wizualizacja) dojeździe do tego cacuszka szkoda nawet mówić.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kompromitacja

   Ot co (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   to twoje drugie imię, durna marudo.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   szpital

   oskaR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   Ogłasza się sukces a to wielka kompromitacja. Olbrzymi ,wieloprofilowy szpital, oddział ratunkowy etc. do obsługi ponad dwustutysięcznej dzielnicy Wrocławia jest pozbawiony oddziału...rozwiń całość

   Ogłasza się sukces a to wielka kompromitacja. Olbrzymi ,wieloprofilowy szpital, oddział ratunkowy etc. do obsługi ponad dwustutysięcznej dzielnicy Wrocławia jest pozbawiony oddziału ginekologiczno-położniczego!!!To jest prawdziwy rekord świata. O jednojezdniowym( fałszywa wizualizacja) dojeździe do tego cacuszka szkoda nawet mówić.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Strach sie bac

   Ryt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

   Ja balabym sie urzadzac takiego molocha. Jak zabraknie wody, pradu, gazu, jak pojawi sie choroba zakazna, ktos podlozy bombe, itp gdzie tych ludzi przeniosa?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hahaha

   hahaha (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

   POWODZENIA Z DOJAZDEM DO TEGO SZPITALA :) KOSMONTAUTOW TO ZAWSZE ZAPCHANA 2 JEZDNIOWA DROGA :D


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pisz poprawnie

   wwwww (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 4

   Jak chcesz się śmiać to pisz poprawnie. Kosmonautów to droga jednojezdniowa.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Fatalne miejsce na szpital

   Żołądkowski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

   Nie dość że daleko od centrum miasta to jeszcze tylko dwie dwie linie tramwajowe i 600 metrów piechotką do drzwi szpitala( swoją drogą nie można go było wybudować bliżej ul.Kosmonautów?).Po...rozwiń całość

   Nie dość że daleko od centrum miasta to jeszcze tylko dwie dwie linie tramwajowe i 600 metrów piechotką do drzwi szpitala( swoją drogą nie można go było wybudować bliżej ul.Kosmonautów?).Po trzecie płatny parking.Po czwarte z dwóch ważnych szpitali stworzyli jeden z mniejszą ilością kozetek.Żeby nam ten szpital długo nie odbijał się czkawką.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama