Menu Region

Wrocław: Bal Dobroczynny Dutkiewiczów. 44 przedmioty na...

Wrocław: Bal Dobroczynny Dutkiewiczów. 44 przedmioty na licytacji [NAJWIĘKSZE HITY, ZDJĘCIA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Jacek Antczak

46Komentarzy Prześlij Drukuj
Srebrno-złoty odcisk dłoni kardynała Gulbinowicza, moneta z "Jajem Księżnej Marlborough" z serii "Carskich Jaj Fabergé", a przede wszystkim wielki hit – wciąż nieskonsumowane wino z piwnicy Jana Pawła II, za które dobroczyńcy zapłacili już 283 tysiące złotych – to tylko nieliczne z przedmiotów, które licytować będą goście XII Balu Dobroczynnego Anny i Rafała Dutkiewiczów.
1/11

^ Hełm Bractwa Kurkowego
Dar Zbigniewa Wierzbickiego

Replika hełmu wykonana przez Płatnerza Bractwa Kurkowego – Ryszarda Pałkę. Jest to hełm bardzo podobny do tego, w którym Bractwo w osobie Pana Zbigniewa Wierzbickiego gratulowało Panu Prezydentowi wyboru na trzecią kadencję podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej cztery lata temu. Proces wytwarzania hełmu trwał ponad dwa miesiące i był zgodny ze średniowiecznymi technikami płatnerskimi. Elementy ozdobne są wykonane metodą złocenia 24 karatowym złotem i aplikacjami z prawdziwego srebra.

(© materiały Bal Dobroczynny Anny i Rafała Dutkiewiczów)

W sobotę w Hali Ludowej na tradycyjnym charytatywnym balu bawić się będzie co najmniej 1200 osób, przede wszystkim przedstawicieli środowisk biznesu, nauki czy kultury. Jak zwykle cały dochód z zaproszeń, cegiełek, loterii, jak z aukcji (głównego punktu programu balu) przeznaczony zostanie na rzecz chorych dzieci. 80 procent uzbieranej sumy zostanie przekazane na zakup sprzętu medycznego dla pacjentów "pawilonu Korczaka" Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego, 10 procent na Przylądek Nadziei (czyli powstającą we Wrocławiu Klinikę Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej), a 10 procent dla Julii Zakrockiej (to chęć pomocy chorej na artrogrypozę dziewczynki była inspiracją organizacji pierwszego balu przed 12 laty).


W dotychczasowych edycjach zebrano już w sumie ponad 11 milionów złotych. Największym hitem dotychczasowych aukcji było pióro pióro ofiarowane przez Jana Pawła II kardynałowi Henrykowi Gulbinowiczowi, które osiągnęło rekordową cenę 330 tys. złotych.

W tym roku na aukcji podczas Balu Dobroczynnego goście będą licytować co najmniej 44 przedmioty. - Poza tradycyjną licytacją, na którą przygotowaliśmy 20 przedmiotów o wartości nominalnej 100 złotych, odbędzie się także "cicha aukcja", polegająca na tym, że uczestnicy wpisują kwoty za dane przedmioty na karteczkach, a zwycięzcą zostanie ten, który zaproponował największą. Mamy też "sklepik", w którym można kupować wystawione przedmioty za cenę nominalną albo... wyższą – opowiada o kulisach przygotowań do aukcji Marcin Jędrzejczak z biura Balu Dobroczynnego.

Wśród przedmiotów, które pojawią się w tym roku na aukcjach, z pewnością tradycyjnie największym hitem będzie wino z winnic, które pojawiło się na stole Jana Pawła II. Osiem lat temu butelkę przekazał na aukcję ojciec Maciej Zięba. Wylicytował biznesmen Leszek Czarnecki i... pozostawił na aukcji na przyszły rok. Od tej pory stało się to tradycją balu i wino przechodzi... nietknięte z rąk do rąk. Licytowali je już m.in. Michał Kosela (trzykrotnie), Romuald Ściborski, Józef Palinka i ostatnio Marek Świątkowski i Tomasz Darowski. "Wino Jana Pawła II" uzbierało więc na dotychczasowych licytacjach w sumie 283 tys. złotych.

Hitem tegorocznej licytacji może być także "Hełm Bractwa Kurkowego" wykonany zgodnie ze średniowiecznymi technikami płatnerskimi i ozłocony 24 karatowym złotem oraz aplikacjami ze srebra. Z pewnością duże zainteresowanie wzbudzi też możliwość wylicytowania... występu w filmie Seana Bobbitta o Van Goghu. Reżyser Sean Bobbitt zaproponował, że dodatkowo filmowy Van Gogh namaluje podobiznę zwycięzcy licytacji. Goście balu będą też mieli okazję wylicytować wiele dzieł sztuki, koneserskich win, ale i na przykład DVD z serialem o "Czterech pancernych i psie" czy kolację z triumfatorką programu Master Chef.
46

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Panie Dutkiewicz

0 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ewa (gość)  •

Czy Bauman też tam będzie ?
A romowie - pupilki włodarzy miasta ?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kolejna obciachowa impreza narcystycznego samochwały !!!

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Max (gość)  •

Tak nisko nie upadłem aby publicznie pokazywać się z łysym populistą i gębą pełną wazeliny i frazesów !!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Obrzydliwe

+5 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Mieszaniec (gość)  •

To obrzydliwe aby elyta miasta chlała wode i rzucała grosze na osoby, które tyle co elyta nie zarabiaja!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Bauman daje legitymacje UBEKA

+6 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Cichociemny (gość)  •

Kupi na pewno jego wielbiciel i patron balu R.Dudek z Mikstatu

odpowiedzi (0)

skomentuj

wał

+3 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

DW (gość)  •

Niech zlicytuje ciawarasów wraz z nomadą !

odpowiedzi (0)

skomentuj

Hitem aukcji dziura stadionowa z rybami i roczny zarobek kopacza WKS-u

+11 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Szczodra (gość)  •

Kupimy wszystko co bedzie wystawione do kupna, np. akta procesu z Janickim..

odpowiedzi (0)

skomentuj

Pytanko

+9 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Maruda (gość)  •

A kto placi za wynajem sali,orkiestre,jedzonko ? Jezeli pan Dutkiewicz z zona to szacunek sie nalezy,ale jezeli podatnicy to...

odpowiedzi (0)

skomentuj

och matko

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

xxx (gość)  •

ale ubiór, ale gust...!

odpowiedzi (0)

skomentuj

J.Palinka

+6 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

oj..... będzie sie działo jesienią (gość)  •

to ten sam "słynny" radca prawny, o którym magistrat sie wypowiada jako świetny prawnik? co do warszawy Czyma na kolsuntacjue wyjeżdżał w sprawie z odwołanym vickiem. To tez z jego "usług" korzysta w Warszawie prezio ZUS najbardziej Muszę kupic ksziązke "Resortowe dzieci" może sie czegoś dowiem dlaczego kancelaria Palinki jest "nieomylna"

odpowiedzi (0)

skomentuj

licytacja

+7 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Izka (gość)  •

Chetnie wylicytowalabym towarzyszenie panu D w ostatni dzien jego "pracy".

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 »