Ważne
  Koniec cofania liczników w samochodach? Diagnosta sprawdzi...

  Koniec cofania liczników w samochodach? Diagnosta sprawdzi przebieg

  x-news

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  2 stycznia weszła w życie ustawa nakazująca diagnostom ze stacji kontroli pojazdów wpisywanie stanu licznika przebiegu samochodu podczas rutynowych badań technicznych.
  Ma to zlikwidować stosowane przez osoby sprzedające samochody używane lub sprowadzające auta z zagranicy przekręcanie stanów liczników. - Wreszcie coś się w tej kwestii ruszyło, choć dalej jest to polityka bałaganu, bowiem w kodeksie karnym ta czynność nie jest uznawana za karalną - komentuje prezes Związku Dealerów Samochodowych Marek Konieczny. Również polscy kierowcy są sceptycznie nastawieni do tej zmiany. - Dopóki nie powstanie ogólnopolska baza danych ludzie dalej będą cofać liczniki - twierdzą kierowcy.  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Liczniki

   Andrzej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   No fajnie, ale ja mam Golf III z 1997 roku i licznik się WYZEROWUJE FABRYCZNIE po 300.000 km. I co mam dalej zrobić z tym fantem?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A jak jest z grupą Vw np. golf?

   Slawek11111 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   I tu nasuwa mi się pytanie mam Vento z 94 i ma na liczniku 120 tys., tylko ze tak naprawdę mam 420 tys bo w golfach i vento licznik się zerował przy 300 tys i co wtedy przecież nikt nie ingerował w...rozwiń całość

   I tu nasuwa mi się pytanie mam Vento z 94 i ma na liczniku 120 tys., tylko ze tak naprawdę mam 420 tys bo w golfach i vento licznik się zerował przy 300 tys i co wtedy przecież nikt nie ingerował w licznik ????zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jeszcze większe przekręty

   będą (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Przecież jest ogólnopolska baza danych. Stan licznika będzie wpisywany do bazy CEPiK z której korzystają wszystkie służby państwowe.
   Tylko teraz przed każdym przeglądem auto pojedzie na korektę...rozwiń całość

   Przecież jest ogólnopolska baza danych. Stan licznika będzie wpisywany do bazy CEPiK z której korzystają wszystkie służby państwowe.
   Tylko teraz przed każdym przeglądem auto pojedzie na korektę stanu licznika i będzie ładny dowód na to że auto jeździ tylko 6000 km rocznie, a w rzeczywistości robi 60.000 km rocznie.
   Lobby handlarzy samochodów jednak działa i ma się dobrze.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bubel prawny

   unold79 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   Kolejny bubel prawny, bo większość diagnostów, będzie wpisywało tyle km, ile zażyczy sobie właściciel auta. A uczciwi diagności, stracą sporo klientów oszustów.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo