Miedź Legnica - Jarota Jarocin 1:2. Miedź ciągnie do III ligi

Dawid Sołtys
Katastrofalna postawa Miedzi Legnica w I połowie wystarczyła, by piłkarze z Jarocina wywieźli z Legnicy trzy punkty.

Od początku meczu piłkarze Miedzi wyglądali na przestraszonych: grali niedokładnie i bez pomysłu. Sytuacja zmieniła się w II odsłonie, kiedy po ostrej reprymendzie trenera Jarosława Pedryca zawodnicy zmienili nastawienie i zaatakowali. Niestety, już po 45 minutach legniczanie przegrywali 0:2 i po przerwie musieli gonić wynik.

Jarota zdobyła pierwszą bramkę w 43 minucie, gdy po faulu Pawła Woźniaka na 18. metrze rzut wolny wykorzystał Krzysztof Gościniak. W doliczonym czasie gry goście jeszcze raz pokonali Aleksandra Dżuldinowa. Po dośrodkowaniu z lewej strony Maciej Manelski ubiegł Michała Zółtowskiego i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

W drugiej połowie Miedź była odmieniona. Grała z większą determinacją, co przyniosło efekt już po dwóch minutach, kiedy dośrodkowanie Adama Kłaka wykorzystał strzałem głową Wojciech Smarduch. Przez dalszą część meczu Miedź goniła wyniku, ale bez skutku.
To było prawdopodobnie ostatnie spotkanie Pedryca na ławce trenerskiej. Wśród jego ewentualnych następców wymienia się m.in. Janusza Kudybę i Bohumila Panika.

II liga - 26. kolejka
Miedź Legnica - Jarota Jarocin 1:2 (0:2)
Bramki: Smarduch 47 - Gościniak 43, Manelski 45; Sędziował: Tomasz Superczyński (Opole); Ż.k.: Woźniak, Ilków-Gołąb, Kłak;
Widzów: 1000.

Miedź: Dżuldinow - Smarduch (77 Zagdański), Kotlarski, Bakrac, Żółtowski - Garuch, Kret (39 Kłak), Woźniak, Mikutel (46 Musiałowski) - Ilków-Gołąb, Ochota.

Zagłębie Sosnowiec - Gawin/Ślęza Wrocław 1:0 (1:0)
Bramka: Michał Filipowicz (39); Ż.k.: Kłoda - Brusiło; Cz.k.: Kłoda (90),
Widzów: 1200; Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Ślęza: Jędrysiak - Kątny, Piwowar, Wójcik, Brusiło - Kowal (75 Szepeta), Szewczyk, Rosiński, Szczepaniak - Balicki (75 Zieliński), Rejmer (67 Pyzłowski).

W pozostałych meczach: GKS Tychy - Elana Toruń 1:0 (1:0),Czarni Żagań - Chemik Police 2:0 (0:0), MKS Kluczbork - Nielba Wągrowiec 1:1 (1:0), Victoria Koronowo - Kotwica Kołobrzeg 1:0 (0:0), Unia Janikowo - Lechia Zielona Góra 2:2 (1:0).