Kradli silniki do zwrotnic kolejowych na trasie Wrocław -...

  Kradli silniki do zwrotnic kolejowych na trasie Wrocław - Szczecin

  red

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Policjanci z powiatu głogowskiego działając wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież mienia. Mężczyźni zostali zatrzymani chwilę po tym jak z czynnej linii kolejowej na trasie Wrocław – Szczecin skradli kilka silników powodując uszkodzenie zwrotnic kolejowych. Za czyny, o które są podejrzani odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
  Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie prowadząc wspólne dziania z kolegami ze Straży Ochrony Kolei zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież elementów infrastruktury kolejowej. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Głogowa w wieku 20 i 28 lat.

  Jeden ze sprawców, 20–latek, był poszukiwany listem gończym.

  Do zdarzenia doszło na czynnej linii kolejowej Wrocław – Szczecin w pobliżu Głogowa.
  Jak ustalili policjanci podejrzani pod osłoną nocy postanowili zdemontować kilka silników elektrycznych stanowiących wyposażenie zwrotnic kolejowych. Swoim dzianiem doprowadzili do ich uszkodzenia. Swoim łupem nie cieszyli się długo, ponieważ już chwilę po kradzieży zostali zatrzymali. 28-latek i jego 8 lat młodszy kompan trafili prosto do policyjnego aresztu.

  Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie o wartość ponad 3,6 tys. złotych. Jeden ze sprawców po sprawdzeniu przez policjantów okazał się również osobą poszukiwaną listem gończym, ponieważ nie zgłosił się do odbycia kary za inne kradzieże.

  Za czyny, o które są podejrzani mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama