Mamy mapę unijnych dotacji

  Mamy mapę unijnych dotacji

  Aleksandra Szumska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Rozmowa z Marzeną Chmielewską, dyrektorem Departamentu Funduszy Strukturalnych Polskiej Konfederacji Przedsiębiorców Prywatnych Lewiatan.
  Skąd wziął się pomysł realizacji programu "Fundusze Europejskie. Mapa przedsiębiorcy 2007-2013"?

  Przedsiębiorcy, zwłaszcza z sektora MŚP, wielokrotnie zgłaszali nam problemy z dotarciem do informacji o przeznaczonym dla nich w latach 2007-2013 wsparciu pochodzącym z funduszy unijnych. Przy bardzo wielu różnych programach (pięciu ogólnokrajowych i 16 regionalnych, przy czym w każdym co najmniej kilka różnych form pomocy) oraz kilkudziesięciu instytucjach zaangażowanych w ich wdrażanie, trudno było zidentyfikować te najlepsze.
  Dlatego doszliśmy do wniosku, że potrzebna jest swego rodzaju książka adresowa - mapa instytucji, która pokazywałaby jednocześnie, na jakie typy projektów można pozyskać dofinansowanie, o czym należy pamiętać, konstruując projekt i jak zwiększyć jego szanse na sukces.
  Przewodnik opisuje podstawowe zasady, wspólne dla różnych konkursów. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na poszukiwanie wsparcia unijnego po pełną informację muszą udać się do właściwej instytucji. My staramy się wskazać, która z nich jest właściwa dla danego projektu. Dzięki dotacji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego na realizację działań informacyjnych o funduszach UE mogliśmy nasz pomysł wcielić w życie.

  Wspomniała Pani o sektorze MŚP. To do tych przedsiębiorców adresowany jest projekt?

  Przede wszystkim do nich, chociaż także duże przedsiębiorstwa znajdą w naszych materiałach wiele interesujących informacji. Zakładamy jednak, że duże firmy mają nawet wyspecjalizowanych pracowników lub korzystają z zewnętrznych doradców. Mniejszym firmom trzeba pomóc wykonać pierwszy krok.

  Można także wziąć udział w szkoleniach na temat funduszy unijnych organizowanych przez Lewiatana?

  Tak, w tym tygodniu, organizujemy na Dolnym Śląsku trzy bezpłatne szkolenia.
  Niestety, zamknęliśmy już na nie nabór, ale kolejne, tym razem w województwach opolskim i zielonogórskim, przewidziane są na maj i czerwiec.
  Aktualny harmonogram znajduje się na stronie www.mapaprzedsiebiorcy.pl

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama