Chcą zwabić turystów do starych kopalń

  Chcą zwabić turystów do starych kopalń

  Romuald Piela

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Przez trzy dni naukowcy z kilku polskich uczelni wyższych będą w Lądku-Zdroju dyskutować o tym, jak turystycznie wykorzystać dawne kopalnie i wyrobiska górnicze.
  A na Dolnym Śląsku jest ich wyjątkowo dużo. W Sudetach wydobywano nie tylko węgiel kamienny, ale też złoto, srebro, rudy żelaza i arsenu, a nawet promieniotwórczego uranu.

  Pozostałości po górniczej działalności przyciągają coraz liczniejsze grupy turystów. W ubiegłym roku kopalnię złota w Złotym Stoku zwiedziło ponad 120 tys. turystów. Atrakcja turystyczna działa od 13 lat.

  Organizatorem konferencji pod hasłem "Skarby regionu pod lupą", która zacznie się w środę, jest Instytut Górnictwa Politechniki Wrocławskiej oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe KGHM Cuprum.

  Dzięki dotychczasowym spotkaniom udało się skatalogować większość dawnych wyrobisk górniczych Dolnego Śląska, często o wielkiej wartości historycznej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama