Więcej kontroli policji podczas długiego weekendu

  Więcej kontroli policji podczas długiego weekendu

  red.

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Do 6 stycznia możemy spodziewać się wzmożonych kontroli policji na dolnośląskich drogach. Policjanci prowadzą bowiem wzmożone działania kontrolno-prewencyjne w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Akcja związana jest z długim weekendem i spodziewanym zwiększonym ruchem pojazdów na drogach.
  - Działania będą kontynuowane do 6 stycznia 2013 roku, tj. do końca weekendu związanego ze świętem Trzech Króli. W tym czasie przewidywany jest wzmożony ruch pojazdów na drogach. Wzrost natężenia ruchu spowodować może istotne zagrożenie zdarzeniami drogowymi. Dlatego policjanci biorący udział w akcji będą podejmować stanowcze środki wobec uczestników ruchu popełniających przestępstwa i wykroczenia, które zgodnie z prowadzonymi analizami stanowią główne przyczyny najtragiczniejszych wypadków drogowych - informuje podkom. Kamil Rynkiewicz z dolnośląskiej policji.

  Działania funkcjonariuszy policji mają na celu wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących i kierowców będących pod wpływem środków odurzających. Policjanci zwrócą uwagę też na przestrzeganie ograniczeń prędkości, sprawdzą, czy zapięliśmy pasy bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są w fotelikach.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama