Horror dla mistrza

Michał Lizak
Obrońcy tytułu mistrza Polski - koszykarze Asseco Prokomu Sopot - po zaciętym spotkaniu wygrali z Anwilem Włocławek 97:91 i w serii półfinałowej prowadzą 1-0. Drugi pojedynek tych drużyn w środę, także w Trójmieście (TVP Sport, godz. 18.40).

Mecz był bardzo emocjonujący, a prowadzenie zmieniało się wielokrotnie. Do przerwy goście wygrywali jednym punktem; po trzeciej kwarcie gospodarze wyszli na 8-punktowe prowadzenie, które stracili w kilka minut.

Seria rzutów za trzy punkty Anwilu (Pluta, Adams, Brkić) dała ekipie z Włocławka 6 punktów przewagi. Ostatecznie jednak Amerykanie: David Logan (23 pkt i 8 asyst) i Qyntel Woods (27 pkt i 9 zbiórek) zapewnili mistrzowi zwycięstwo.