Partia Gowina szuka ludzi. Polityczne transfery czy...

  Partia Gowina szuka ludzi. Polityczne transfery czy porozumienie z Dutkiewiczem?

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Partia Gowina szuka ludzi. Polityczne transfery czy porozumienie z Dutkiewiczem?
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Paweł Relikowski

  Coraz częściej mówi się o transferach dolnośląskich polityków do ugrupowania Polska Razem Jarosława Gowina. Czy we Wrocławiu dojdzie do porozumienia byłego ministra sprawiedliwości w rządzie Platformy Obywatelskiej z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem?
  Ugrupowanie to wystawi listę w wyborach do Parlamentu Europejskiego (maj 2014 r.), ale też samorządowych (jesień 2014 r.) i parlamentarnych (jesień 2015 r.). Na razie raczej pewne jest, że numerem jeden na liście Gowina do europarlamentu w naszym okręgu będzie Artur Zasada, który jest już brukselskim posłem z ziemi lubuskiej (do niedawna był w PO).

  Trudno się spodziewać, aby znaleźli się u nas politycy - kuszeni miejscem na liście - którzy zdecydują się na przejście do ugrupowania Gowina w najbliższych miesiącach. Choć wiadomo, że europoseł PO Piotr Borys, który w swojej partii stracił pozycję, może trafić do Polski Razem.

  Większe emocje transferowe zapowiadają się później. - Będziemy startować w wyborach samorządowych we wszystkich województwach - powiedział nam Jarosław Gowin.

  Poseł jednak zastrzega, że w naszym regionie niekoniecznie wystartuje jako Polska Razem. Niewykluczone, że poprze Obywatelski Dolny Śląsk, czyli ugrupowanie prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza. - Z Rafałem Dutkiewiczem przyjaźnię się od lat. Często rozmawiamy - mówi Gowin. Ale zastrzega, że decyzje jeszcze nie zapadły.

  Jeśli zapadną, to na liście ODŚ do sejmiku znajdą się miejsca dla ludzi Gowina. W zamian za to na listę wyborczą do Sejmu trafią zaufani Dutkiewicza. Kto? Na pewno Jerzy Michalak, radny miejski. Polityk nie kryje się ze swoimi parlamentarnymi ambicjami, otwarcie popiera Gowina, a jednocześnie ani myśli opuścić Dutkiewicza.

  Nie jest też tajemnicą, że część polityków PO jest kuszona przez Gowina do zmiany barw partyjnych. Podobnie dzieje się na Dolnym Śląsku. Kto - teoretycznie - może zasilić Polskę Razem?

  Na pewno ci politycy, którzy są związani z Grzegorzem Schetyną, byłym liderem PO w regionie. W środowisku plotkuje się o posłance Ewie Wolak, pośle Sławomirze Piechocie czy senatorze Jarosławie Dudzie. Gowin miał również proponować transfer politykom PiS, m.in. Rafałowi Czepilowi, radnemu miejskiemu. - Na pewno nigdzie się nie wybieram. Zostaję w PiS, tu chcę działać - mówi Czepil.

  Czytaj także

   Komentarze (10)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wieści o Gowinie

   Gowin to najnowszy PO-mysł na PO-lskę (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   ------------------------------------------
   Aleksander Smolar -- szef Fundacji im. Batorego (finansowanej przez Sorosa) oraz kumpel Urbana i Michnika -- ostatnio wysunął plan postawienia Gowina na...rozwiń całość

   ------------------------------------------
   Aleksander Smolar -- szef Fundacji im. Batorego (finansowanej przez Sorosa) oraz kumpel Urbana i Michnika -- ostatnio wysunął plan postawienia Gowina na czele PiS. Oczywiście -- uwaga -- po "usunięciu" Kaczyńskiego.

   Przypomnijmy, że Smolar to jeden z naczelnych kapłanów totalitarnej politycznej poprawności. Boi się, że Polacy nie pozwolą się jeszcze bardziej okradać oraz że nie zgodzą się na podniesienie wieku emerytalnego, czyli na zagnanie ich do pracy praktycznie aż do śmierci.

   Aleksander Smolar: "Gowin wyraźnie już stawia na upadek Platformy. Od razu po głosowaniu nad związkami partnerskimi pomyślałem, że Jarosław Gowin może być przyszłym przywódcą zmodernizowanego PiS-u. Jeżeli nastąpiłoby odejście, wymuszone czy dobrowolne, Kaczyńskiego. PiS-u poszerzonego o konserwatywną część Platformy.”

   TŁO: Trzech lewackich "komisarzy” unijnej IV Rzeszy na Polskę -- Smolar, Michnik i Urban -- odpowiedzialnych za propagandę , sterowanie menażerią polityczną i rządem oraz za ustanowienie socjalistycznej ideologii politycznej poprawności religią państwową w Polsce stanęli przed mrocznym widmem dojścia do władzy Kaczyńskiego.

   Z pewności wpływ na styl i pośpiech, z jakim próbują poskładać Ludowy Front Antykaczystowski, ma rozkręcająca się spirala upadku gospodarczego i społecznego Unii, co może doprowadzić do rozpadu nowej IV Rzeszy jeszcze zanim na dobre się utworzyła.

   Najpierw plan zmarginalizowania rosyjskiej socjalistycznej partii, jaką jest SLD, i zastąpienia jej przez niemiecką partię lewacką Palikota, spalił na panewce.

   Potem plan zbudowania pruskiej partii Giertycha, a później Zbieraniny Gowina, także spalił na panewce.

   W tej sytuacji Smolar -- lewacki komisarz prowadzący Tuska -- zadecydował, że Tusk zawrze koalicję z SLD.

   W tym kontekście warto przyjrzeć się dziwnej deklaracji Tuska: "Im dłużej jest się premierem, tym bardziej staje się w jakimś sensie socjaldemokratą".

   Tu przypomnijmy, że w przeszłości program polskiej lewicy (KPP) był całkowicie sprzeczny z interesami Polski. W imieniu Polaków oddawano Niemcom cały Śląsk, Gdańsk oraz Pomorze Nadwiślańskie. Zresztą zastanawiające jest to, że w przeszłości partie komunistyczne w Europie robiły ustępstwa niemal wyłącznie na rzecz Niemiec i Rosji.

   Czy partie socjalistyczne i lewacki od tego czasu się zmieniły? Służalczy stosunek funkcjonariuszy tych partii w stosunku do Niemiec i Rosji pokazuje, że wcale nie.

   Jednak SLD stanowi wciąż zagrożenie, bo ponieważ nie podlega komisarzowi politycznemu IV Rzeszy na Polskę, a na jego decyzje wpływ ma Rosja, może "nieoczekiwanie” wejść w koalicję z Kaczorem.

   Co prawda Oleksy już wiernopoddańczo zapowiedział, że wejdzie w koalicję z Platformą i że SLD będzie trwało wiernie w Ludowym Froncie Antykaczystowskim, ale Miller już tego nie deklaruje. Stąd uruchomiono Urbana, który w wywiadzie z Czajkowską zaczyna wyciągać brudy na Millera.

   W tej sytuacji Smolar wysunął plan postawienia Gowina na czele PiS. Oczywiście po "usunięciu" Kaczyńskiego.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NAJPIERW ROZLICZYĆ GOWINA .....

   WRÓG SZKODNIKÓW W POLSCE (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Za : 1. rozłożenie przez półtora roku polskiego sądownictwa a skołowani sędziowie ( nie wiedzieli czy następnego dnia mają jechać do pracy do innego miasta ) wydali ok. 3 tysięcy nieważnych...rozwiń całość

   Za : 1. rozłożenie przez półtora roku polskiego sądownictwa a skołowani sędziowie ( nie wiedzieli czy następnego dnia mają jechać do pracy do innego miasta ) wydali ok. 3 tysięcy nieważnych wyroków. Proszę sędziów nie winić - okrutne skołowanie. 2. głoszenie przez urzędującego min. sprawiedliwości: a za co Rokita ma płacić karę pieniężną wymierzoną prawomocnym wyrokiem i to bez pomocy Luffthansy. 3. Chodź wykończymy Premiera Tuska a więc i zdrajca itd, itd rozłożymy wszystko a potem do Brukseli.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Religianci z Opus dei kombinują

   Silas (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   jak sie dopchac do wladzy. Skrzykują się na wspólne biczowanie w łazience. Potem dadzą Polsce łupnia.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wprawdzie bez dyplomacji, ale jest kulturalnie: PO-Gowin nie jest społeczeństwu przydatna!

   Malwina (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   A w dodatku, dosłownie nigdzie i w niczym! Zresztą i identycznie; jak wcześniej sformowane PO-RP, jak PO-SLD po nieudanych próbach przejęcia przez RP, jak obecne PO-SLD w budowie i nowego rodzaju,...rozwiń całość

   A w dodatku, dosłownie nigdzie i w niczym! Zresztą i identycznie; jak wcześniej sformowane PO-RP, jak PO-SLD po nieudanych próbach przejęcia przez RP, jak obecne PO-SLD w budowie i nowego rodzaju, czyli bez RP.

   Nazwa tworu Mr Gowina jest przedziwaczna. A przynajmniej w sytuacji, kiedy każdy już dawno wybrał swoją religię i parafię. Więc skąd Mr Gowin chce swoich wyznawców ponabierać? Jabłko wielkości dyni w logo partii pasuje dokładnie tak, jak eksluzywna Fedora na głowie pyzatej wieśniaczki. Jeśli jakaś graficzna malowanka być musi, to chyba taką o wiele wymowniejszą byłaby np. małopolsko-krakowska chusta. Bo ona jest od wieków przynajmniej tradycyjna, tudzież o pożądnej polskiej jakości. Natomiast sam Mr Gowin nigdy takim polskim Steve Jobs’em nie był, ani nic nie przemawia za tym iż będzie nim w przyszłości. A to chociażby z tegoż powodu, że śp. Steve Jobs zarobił dla swojej firmy miliardy, natomiast Mr Gowin je stracił. Oczywiście, że parafrazując, bo w postaci paru setek tysięcy, a wypłaconych Mu w postaci apanaży przez budżet.

   Jednak Mr Gowin & Spółka wymyślili sobie jabłko, co naturalnie im wolno. A zatem, można dzisiaj powiedzieć już tak, że to jabłko jest nadgryzione i zwiędłe. Albowiem do owego dziwactwa PolskaRazem zebrano puczystów i turystów z innych partii, oraz wcześniej gdzieś tam pominiętych w podziale fuch i tych na koszt budżetu. Na dodatek, przecież Mr. Gowin chce swój nowy twór zapełnić kolejnymi turystami i puczystami, a o czym pod linkiem (*). Ale przed zapoznaniem się z linkiem i taki cytat: "Jarosław Gowin: Może do nas dołączyć wielu polityków, w tym posłów, głównie z Platformy...” Czy ktoś rozumie zagadnienie, mianowicie: W jakim celu potrzebne jest nowe PO z peowcami z obecnego PO?

   W wielu tradycyjnych polskich domach zwykło się mawiać; pryncypia w życiu trzeba mieć! I to niezależnie od bieżącego interesu czy rodzaju intencji. A zatem, czy aktualne działania Mr Gowina się w tejże kategorii i innych mieszczą? Moim skromnym zdaniem, nie mieszczą się! Nadto, są li tylko realnym rozmontowywanem na drobne tzw. prawicy. A szczególnie tej PiS-skiej, notabene największego ugrupowania prawicowego z wszystkich pomniejszych.

   Tutaj należy zaznaczyć i ówże, że sam Mr Gowin przebywał w PO ponad 10-lat i z własnego wyboru. Co oczywiście wcale nie musi być negujące. Ileż tam lat piastował wysokie funkcje państwowe i partyjne wraz z wieloletnim pobytem w KCPO. A zatem, Mr Gowin korzystał latami i pełną garścią z wszystkich możliwych przywilejów, a finansowanych przez ogół społeczeństwa. Czy ten szeroki ogół społeczeństwa otrzymał ze strony Mr Gowina coś konkretnego i wymiernego w zamian? Moim skromnym zdaniem, ten ogół nie otrzymał nic takiego szczególnego ani wymiernego. Naturalnie, ma się rozumieć, że oprócz trosk i strat bezliku, że oprócz kobiałki gruszek wraz z łańcuszkami świecidełek z azjatyckiego importu.

   A zatem, nigdzie nie ma żadnych znaków na niebie ani realnych perspektyw ku temu, że ogół społeczeństwa otrzyma cokolwiek pozytywnego od tej neo PO-Gowin.

   (* ) http://www.polskatimes.pl/artykul/1061912,jaroslaw-gowin-moze-do-nas-dolaczyc-wielu-politykow-w-tym-poslow-glownie-z-platformy,id,t.html
   W dodatku, nie rozboli niczyja głowa od przeczytania kolejnych linków:
   http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-zbigniewa-kuzmiuka/69086-exodus-z-polski-trwa-w-najlepsze-polska-zamiast-zielona-staje-sie-wyspa-bezludna
   "Gowinowi się przypomniało...”
   http://wpolityce.pl/wydarzenia/70033-gowinowi-sie-przypomnialo-chcial-ze-schetyna-zaatakowac-tuska-jezeli-tego-nie-zrobimy-on-wykonczy-najpierw-mnie-potem-ciebie
   "...O Gowinie: „Ponosi odpowiedzialność za wszystkie grzechy Platformy”
   http://wpolityce.pl/artykuly/69789-kaczynski-ta-wladza-ma-juz-bardzo-watle-podstawy-o-gowinie-ponosi-odpowiedzialnosc-za-wszystkie-grzechy-platformy zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   Gowin twardo do żłobu

   Gabriel Potoczny

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 4

   Pan Gowin twardo wędruje na stanowiska posła w PE.
   Cel ! Dostać się do dobrego żłobu.

   Zdjęcie autora komentarza
   Chodzenie po żebrach

   Gabriel Potoczny

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

   Chodzenie po żebrach Pana Gowina to godne ubolewania
   upokorzenie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pseudodemokracja

   Karramba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

   Możliwości są dwie, albo kiedyś się dorwą do władzy i natychmiast podzielą, tworząc kolejne partyjki o coraz głupszych nazwach, albo tak się stanie jak się nie dorwą do władzy. Przez najbliższą...rozwiń całość

   Możliwości są dwie, albo kiedyś się dorwą do władzy i natychmiast podzielą, tworząc kolejne partyjki o coraz głupszych nazwach, albo tak się stanie jak się nie dorwą do władzy. Przez najbliższą dekadę ci sami ludzie stworzą jeszcze dziesiątki żałosnych partyjek, ku dalszemu rozwojowi polskiej pseudodemokracji. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie

   wroclawianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 7

   jak Gowin wejdzie w koalicje z Dutkiewiczem to głosuje na SLD


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   proponuję na Piotra Żuka :) z SLD

   studentka socjologii (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

   SLD to wzorowa partia pełna nieposzlakowanych, uczciwych i wrażliwych na biedę, nierówności społeczne i wszelkiego rodzaju wykluczenia. A do tego wyjątkowo uwrażliwiona na potrzeby kobiet.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tylko KNP

   Gruby (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 9

   Ludzie, przejrzyjcie na oczy. PO, PIS, PSL, SLD, to jedno i to samo bagno. Ja, wszyscy moi znajomi i wielu innych zagłosujemy na KNP.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama