Bogatynia: Droga transgraniczna w dwóch etapach

  Bogatynia: Droga transgraniczna w dwóch etapach

  Alina Gierak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Udało się osiągnąć porozumienie w sprawie budowy drogi transgranicznej wiodącej przez Polskę z Czech do Niemiec.
  Podczas spotkania polsko-czesko-niemieckiej komisji w Bogatyni ustalono, że droga będzie budowana w dwóch etapach. Nie będzie też wariantów oszczędnościowych, które proponowała strona polska. W pierwszym etapie zostanie zbudowany odcinek łączący się z Czechami oraz dwa ronda. Trzecie rondo i most na Nysie Łużyckiej w Sieniawce zostanie zbudowany w drugim etapie.

  Jak poinformował sekretarz gminy Bogatynia Daniel Fryc, komisja wystąpi do zarządu województwa dolnośląskiego o jak najszybsze ogłoszenie przetargu i realizację pierwszego etapu budowy. Najprawdopodobniej prace ruszą jeszcze w tym roku.

  Niewykluczone też, że przy obecnym kursie euro oraz kryzysie budowlanym pieniędzy przekazanych przez Niemców i Czechów wystarczy. Na budowę trasy Niemcy i Czesi dali razem 15,5 mln euro. Umowę podpisano w 2003 roku. Odcinki czeskie i niemieckie są już gotowe. Polski wciąż nie powstał. Teraz jest na to szansa.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   droga

   Helga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 15

   Chyba nie myślicie że ta droge wybuduje słynna firma UM --Służba Dróg i Kolei - i jej wspaniała kadra, która tak wsaniale radzi sobie z dziurami na zarzadzanych drogach - czy ktoś wie jakie...rozwiń całość

   Chyba nie myślicie że ta droge wybuduje słynna firma UM --Służba Dróg i Kolei - i jej wspaniała kadra, która tak wsaniale radzi sobie z dziurami na zarzadzanych drogach - czy ktoś wie jakie kwalifikacje maja ci wsanial?
   Helga ze Śląskazwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama