Wrocław: Ulica Okulickiego do remontu. Mieszkańcy Zakrzowa...

  Wrocław: Ulica Okulickiego do remontu. Mieszkańcy Zakrzowa będą mieli problem

  Przemysław Wronecki

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław. Ulica Okulickiego przy skrzyżowaniu z Odolanowską

  Wrocław. Ulica Okulickiego przy skrzyżowaniu z Odolanowską ©fot. Google Street View

  Urzędnicy chcą, by wiosną przyszłego roku udało się rozpocząć przebudowę ul. Okulickiego na Zakrzowie. Chodzi odcinek od ul. Przedwiośnie do Odolanowskiej. Spółka Wrocławskie Inwestycje właśnie ogłosiła przetarg. Na pewno będzie bezpieczniej, bo na jezdni powstaną azyle dla pieszych, a obok droga rowerowa. Jednak podczas prac mieszkańcy nie będą mieli łatwego życia, bo może się okazać, że wtedy ulica będzie całkowicie zamknięta dla ruchu.
  Wrocław. Ulica Okulickiego przy skrzyżowaniu z Odolanowską

  Wrocław. Ulica Okulickiego przy skrzyżowaniu z Odolanowską ©fot. Google Street View

  Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na przebudowę ul. Okulickiego - prawie kilometrowego odcinka (od ul. Przedwiośnie do ul.Odolanowskiej), wraz z przebudową pętli autobusowej. Starą, dziurawą nawierzchnię, ma zastąpić nowy asfalt. Mieszkańcy odczują też ulgę, bo wyremontowane zostaną chodniki i pojawi się ścieżka rowerowa. By poprawić bezpieczeństwo, powstanie sześć azylów (czyli wysepek) dla pieszych, które pomogą im w pokonaniu ulicy z jednej strony na drugą.

  Nareszcie zostanie zagospodarowany teren miedzy ulicami Okulickiego a Księżycową. Powstanie tu pętla z peronem, wiatami i 10 miejscami parkingowymi. Jednak kierowcy jadący od centrum, chcąc skręcić w ul. Stoczniową, będą musieli to zrobić już na wysokości Zatorskiej. Skręt na wysokości ulicy Stoczniowej zostanie zlikwidowany.

  Urzędnicy przekonują, że ważniejsza część prac, niż te związane z nawierzchnią i chodnikami, będzie się toczyć pod ziemią.
  – Zaplanowano tu wymianę i rozbudowę sieci kanalizacyjnej, sanitarnej i elektrycznej. Ich przebudowa jest bardzo ważna dla rozbudowy i zasiedlania tej części Wrocławia – przekonuje Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

  Najpewniej wykonawcę poznamy na początku przyszłego roku. Remont mógłby ruszyć na wiosnę. Na razie urzędnicy planują, by prace trwały około półtora roku i zakończyły się do października 2015. W magistracie rozważany jest również scenariusz, że na czas remontu ulica Okulickiego zostanie wyłączona z ruchu. To będzie oznaczać spore utrudnienia dla mieszkańców Zakrzowa.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przekretas

   spokojny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Kto wygrał przetarg? skanska ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   same tragedie

   mieszkaniec Wrocławia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Wspaniały poziom redaktorstwa. Już sam tytuł prowokuje "Mieszkańcy będą mieli problem" a nie można napisać że "Mieszkańcy będą mieli wreszcie porządną drogę" ? Po drugie tak trudno wrzucić do...rozwiń całość

   Wspaniały poziom redaktorstwa. Już sam tytuł prowokuje "Mieszkańcy będą mieli problem" a nie można napisać że "Mieszkańcy będą mieli wreszcie porządną drogę" ? Po drugie tak trudno wrzucić do artykułu mapkę poglądową? zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bardzo rozsądnie

   Aniek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   Akurat wtedy kiedy będzie remont Curie-Skłodowskiej dojazd do obwodnicy będzie utrudniony. Jak zamknięto drogę Dobrzykowice- Kiełczówek wjazd do Wrocławia był porażką, przy remoncie...rozwiń całość

   Akurat wtedy kiedy będzie remont Curie-Skłodowskiej dojazd do obwodnicy będzie utrudniony. Jak zamknięto drogę Dobrzykowice- Kiełczówek wjazd do Wrocławia był porażką, przy remoncie Curie-Skłodowskiej będzie jeszcze ciekawiej! Nic tylko pogratulować pomysłowości! Ale to nic mamy obwodnicę donikąd i jest git!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zatorska

   riki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Zatorska też robią teraz.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zadupie

   mieszkaniec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   nareszcie!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama