Duże zmiany w ruchu na ulicy Kamieńskiego we Wrocławiu

  Duże zmiany w ruchu na ulicy Kamieńskiego we Wrocławiu

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Od niedzieli szykują się zmiany na remontowanej ulicy Kamieńskiego.
  Drogowcy kończą pierwszy etap prac i udostępnią kierowcom odcinek tej ulicy od skrzyżowania ze Żmigrodzką do ul. Wincentego Pola. W tym miejscu znów pojedziemy w obydwu kierunkach.

  Niestety, to koniec dobrych informacji. Od niedzielnego poranka robotnicy przeniosą się na kolejny odcinek Kamieńskiego, tym razem pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Wincentego Pola a przejazdem kolejowym. I właśnie tam musimy się spodziewać utrudnień.

  Ten odcinek będzie zupełnie zamknięty dla kierowców jadących z Polanowic w stronę centrum. Będą musieli skorzystać z objazdu, poprowadzonego ulicami Poświęcką i Żmigrodzką. Utrudnień nie muszą się spodziewać na razie ci, którzy będą jechali z centrum miasta w stronę szpitala przy Kamieńskiego.

  Na zakończenie drugiego i ostatniego etapu remontu drogowcy mają czas do końca października tego roku. Wykonawca, firma Skanska, ma wyremontować nie tylko nawierzchnię, ale także odnowić odwodnienie i oświetlenie drogi. Dodatkowo wykonawca remontu posadzi zieleń w pasie pomiędzy jezdnią a chodnikiem.
  Koszt całego remontu to 10 mln złotych.


  Tak jedzie komunikacja miejska
  linia K - dojedzie tylko do przystanku przy skrzyżowaniu ul. Bałtyckiej ze Żmigrodzką. Z powrotem na ul. Orzechową pojedzie taką samą trasą, jak dotychczas.

  linia 130 - z Pawłowic na Polanowice pojedzie zwykłą trasą przez Kamień-skiego. Z powrotem skorzysta z objazdu ulicami: Poświęcką i Żmigrodzką.

  linia 247 (nocna) - z pętli przy ul. Giełdowej pojedzie dotychczasową trasą na Polanowice przez ul. Kamieńskiego. Z powrotem skorzysta z objazdu przez Poświęcką i Żmigrodzką.

  linia zastępcza 744 - pojedzie tak, jak dotychczas, z Zawalnej przez Żmigrodzką, Kamieńskiego do przystanku "Jutrosińska" i dalej przez Kamieńskiego, Poświętną i Żmigrodzką z powrotem do Zawalnej.

  Bilety - skasowane w liniach K i 144 zachowują ważność w autobusie zastępczym linii 744. I odwrotnie, bilet jednorazowy skasowany w linii 744 zachowuje ważność w 144 i K. Z tym że w drugim przypadku trzeba od razu skasować bilet na linię pospieszną. Okresowe bilety imienne na K i 144 są ważne także w autobusie linii 744.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama