Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Centrum Psiego Pola bez aut. Co mają zrobić kierowcy? (NOWA ORGANIZACJA RUCHU)

Przemysław Wronecki
Na przebudowie ul. Bolesława Krzywoustego i budowie ronda Lotników Polskich trwają już ostatnie odbiory. Urzędnicy chcą otworzyć ryneczek w najbliższy weekend. Mamy złą informację dla kierowców: po zakończeniu prac niewiele się dla nich zmieni. Serce Psiego Pola zostanie zamknięte dla zmotoryzowanych. Tak jak podczas remontu. Wjechać do niego będą mogły tylko autobusy komunikacji miejskiej, rowery i zaopatrzenie sklepów między godz. 5 a 9. Wprowadzona zostanie również strefa uspokojonego ruchu.

Zdaniem urzędników, wyrzucenie aut pozwoli, by w rynku Psiego Pola mieszkańcy chętniej spędzali wolny czas i stał się on centrum życia osiedla.

Kierowcy przekonują, że takie rozwiązanie nie zmniejszy popołudniowych korków, w których muszą stać na al. Jana III Sobieskiego.

CZYTAJ TAKŻE: PO REMONCIE NA PSIM POLU, KIEROWCY ZROBILI SOBIE SKRÓT. MIESZKAŃCY SĄ WŚCIEKLI!

- Zdarza się, że zanim dojedzie się do ronda, trzeba tu stać dobre 10 minut - przekonuje Adrian Bernasiński, kierowca zielonego mercedesa. Dodaje, że wielu kierowców skraca sobie drogę, jadąc przez Zielną i Farną.

- Choć ta droga jest świeżo wyremontowana, to rozpędzić się nie ma jak. Bo albo strefa zamieszkania, albo strefa uspokojonego ruchu. Do tego na Zielnej z trudem wymijają się dwa auta - żali się kierowca.

Podobnie sytuacja wygląda na ul. Gorlickiej. By dojechać do nowego ronda, trzeba przejechać przez ul. Mulicką. Problem mogłyby rozwiązać dwie nowe ulice: Nowolitewska (łącznik Krzywoustego i Litewskiej) i Nowogorlicka (łącznik ronda Lotników Polskich i Gorlickiej). Niestety, na razie nie ma na nie pieniędzy.

DOKŁADNA ORGANIZACJA RUCHU NA PSIM POLU - MAPA - ZOBACZ NA KOLEJNEJ STRONIE

Robert Drapała, przewodniczący zarządu osiedla Psie Pole-Zawidawie, przekonuje, że zmiany idą w dobrym kierunku. - Mieszkamy w mieście i nie musimy wszędzie dojeżdżać autem. To nie samochody wjeżdżające do ryneczku Psiego Pola zapewnią utrzymanie się tam restauracji czy sklepów, ale ich oferta czy odpowiednia promocja- przekonuje. Dodaje, że kolejnym ważnym elementem rewitalizacji tej części miasta będzie powstanie nowego centrum kultury FAMA. Ma być gotowe do 2015 r.

Po zmianie organizacji ruchu, na Psim Polu pojawi się nietypowe oznaczenie. Wygląda, jak znak informujący zmotoryzowanych o tym, że wjeżdżają w ślepą ulicę. Z tą różnicą, że nad czerwoną belką dorysowano prostopadłą wąską białą kreskę, a nad nią jeszcze symbol roweru. Oznacza on, że jest to ulica bez przejazdu dla samochodów. Jednak mogą nią jechać dalej cykliści.

Taki znak stanie m.in. na ulicy Bolesława Krzywoustego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska