Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Próbne testy gimnazjalne 2013/2014 - Operon - matematyka [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]

red
Próbne testy gimnazjalne 2013/2014 - Operon - matematyka [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]
Próbne testy gimnazjalne 2013/2014 - Operon - matematyka [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]
Testy gimnazjalne 2013/2014 z Operonem. 11 grudnia 2013 - drugi dzień próbnych testów gimnazjalnych z Operonem. Matematyka, fizyka, geografia, chemia i biologia - z zadaniami z tych przedmiotów mierzą się dziś gimnazjaliści. Zadania (arkusze zadań) opublikujemy 11 grudnia zaraz po tym, gdy zostaną udostępnione. U nas znajdziesz też rozwiązania. EGZAMIN GIMNAZJALNY OPERON MATEMATYKA, CHEMIA, FIZYKA, BIOLOGIA, GEOGRAFIA: ARKUSZE, ZADANIA, PYTANIA, ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA, TESTY.

Próbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem to coroczny projekt, w ramach którego zostają bezpłatnie przygotowane próbne testy gimnazjalne dla uczniów w całej Polsce. Testy gimnazjalne z wydawnictwem Operon uczniowie rozwiązują już od kilku lat. W tym roku 31 października zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń do programu. Próbne testy gimnazjalne z Operonem rozpoczęły się 10 grudnia od egzaminu z języka polskiego, historii i WOS-u. Dziś, czyli 11 grudnia Operon testuje gimnazjalistów z matematyki, fizyki, geografii, chemii i biologii.

PRÓBNE TESTY GIMNAZJALNE OPERON 2013/2014 MATEMATYKA, FIZYKA, GEOGRAFIA, BIOLOGIA, CHEMIA
ZOBACZ ARKUSZ: Testy gimnazjalne z Operonem matematyka 2013/2014 ARKUSZ, PYTANIA,ZADANIA, ROZWIĄZANIA, ODPOWIEDZI (link będzie aktywny, gdy tylko arkusze zostaną udostępnione

- 11.12.2013, godz. 9 - PRÓBNE TESTY GIMNAZJALNE 2013 - 2014 OPERON - Część matematyczno-przyrodnicza [matematyka, biologia, geografia, fizyka, chemia], 150 minut.

CO BYŁO NA EGZAMINIE GIMNAZJALNYM? CZYTAJ NA 2. STRONIE

Egzaminy gimnazjalne trwały 150 min, pierwsza część – godzinna – poświęcona była pytaniom z geografii, biologii, chemii i fizyki. Było ich po 5 z każdego przedmiotu. Nauczyciele oceniają, że zadania nie należały do skomplikowanych.

Druga część trwała aż 90 minut i były to zadania z matematyki – 5 otwartych i 17 testowych. - Sam egzamin nie był trudny, ale niektóre pytania były podchwytliwe, np. to dotyczące bałwana. Uczniowie mieli policzyć, ile procent śniegu zostało wykorzystane do ulepienia bałwana. To zadanie sprawdzało tylko jedną umiejętność, a jednak można było za nie dostać aż 4 punkty. Łatwo się było pomylić, bo prawidłowa odpowiedź nie była intuicyjna – wyniosła 2% - tłumaczy Katarzyna Kowalczuk, matematyczka z gimnazjum nr 18, przy ul. Kłodnickiej.

Jednak jest dobrej myśli, jeśli chodzi o wyniki. - Już sprawdzam prace i z tego, co widzę nie będzie jakiejś porażki – mówi. Pozostałe zadania ocenia jako łatwe, sprawdzające biegłość w działaniach rachunkowych. Tłumaczy też, że w obecnej formie egzaminu, uczniowie mogą dojść różnymi drogami do poprawnego wyniku, również metodą prób i błędów. - Dzieci wychodziły z sali i mówiły, że nieźle im poszło – zapewnia matematyczka.

Dużo gimnazjalistów skończyło zadania przed czasem – część rozwiązała tylko zadania testowe, a kartkę z otwartymi zostawili pustą. - Mimo że straszymy dzieci, że z próbnych egzaminów będą oceny, to i tak niewiele to daje. Wielu po prostu woli mieć szybciej wolne popołudnie – mówi Kowalczuk.

Okazuje się, że najdłużej na egzaminie z matematyki siedzieli uczniowie ambitni, ale nie tak dobrzy z tego przedmiotu. Chcieli wszystko sprawdzić dokładnie, nim oddadzą kartkę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska