Bedzie nowa hala dla kupców we Wrocławiu

  Bedzie nowa hala dla kupców we Wrocławiu

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Jeszcze wiosną we Wrocławiu w okolicach ulic Jedności Narodowej i Namysłowskiej ma ruszyć budowa nowej hali kupieckiej.
  Przeniosą się do niej handlowcy, którzy jeszcze kilka lat temu prowadzili kramy na targowisku przy pl. Grunwaldzkim (obecnie działa tam galeria handlowa), a dziś swoje stoiska mają rozsiane po całym mieście.

  Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej chce w ma-ju ogłosić przetarg na inwestycję. Wcześniej jednak miejscy radni muszą zmienić plan zagospodarowania terenu. Radni mają zajmować się tą sprawą na majowej sesji.


  - Ta inwestycja jest spóźniona o kilka miesięcy - wskazuje tymczasem Anna Mierzejewska, prezes wrocławskiego Stowarzyszenia Prywatnych Kupców "1410". - Mówiono nam, że w nowej hali zaczniemy pracować już w grudniu tego roku.

  Dzisiaj już wiadomo, że to się nie uda. Dariusz Ostrowski, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, zapowiada, że budynek będzie gotowy do końca marca 2010 r. I jego zdaniem jest to termin realny.

  Przy Namysłowskiej swoje nowe miejsce znajdzie 170 kupców. Będą mieli do dyspozycji 4,5 tys. mkw. To wstępne założenia, bo przygotowanie dokładnego biznesplanu inwestycji miasto zleciło właśnie ekspertom z Politechniki Wrocławskiej. Fachowcy mają ocenić, czy powierzchnia handlowa nie powinna być większa lub mniejsza i po jakim czasie inwestycja się zwróci. A także to, jak dużego parkingu będą potrzebowali klienci hali.
  Urzędnicy wstępnie wyliczyli, że budowa hali kupieckiej pochłonie 25 milionów złotych.
  Gdzie powstaną kolejne hale
  Hala przy ulicy Namysłowskiej nie będzie jedyna w mieście. Kolejna ma powstać przy skrzyżowaniu ulic Swobodnej, Nasypowej i Zielińskiego. Przeniosą się do niej kupcy z ulicy Zielińskiego. Kiedy? Najwcześniej na przełomie 2011 i 2012 roku. W hali tej zmieści się około 350 stoisk.
  Możliwe, że miejsca dla kupców pojawią się też przy pl. Nowy Targ. Są plany, by kramy uruchomić na dachu wielopoziomowego parkingu, który miałby tu powstać.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama