Piłka nożna: 90 min. Dankowskiego z Portugalią

JG
17-letni piłkarz Śląska Wrocław Kamil Dankowski po raz drugi zagrał z Portugalią w meczu towarzyskim reprezentacji do lat 18. Młody obrońca rozegrał tym razem 90 minut, a biało-czerwoni pechowo przegrali 1:2, tracąc gola w 90 minucie spotkania.

W pierwszym meczu obu ekip podopieczni Rafała Janasa wygrali 3:1, a Dankowski zagrał 25 min.

Portugalia – Polska 2:1 (1:1)
Bramki: Jose Postiga 27, Goncalo Guedes 90 – Oskar Zawada 20’

Portugalia (skład wyjściowy): Andorinha – Bernardo Carlos, Bruno Wilson, Ricardo Carvalho, Anthony Lopes – Sergio Ribeiro, Clever, Ruben Neves – Jose Postiga, Macedo, Miguel Pinto. Trener: Edgar Borges.

Polska: Mateusz Zając – Kamil Dankowski, Krystian Kujawa, Wojciech Kochański (k), Adrian Bielawski (46. Damian Ciechanowski) – Michał Gałecki, Damian Rasak (46. Szarek Przemysław) - Grzegorz Tomasiewicz, Kamil Kuczak (70. Jakub Łukowski), Filip Kowalczyk (46. Robert Bartczak) – Oskar Zawada (78. Adam Buksa). Trener: Rafał Janas.