Jelenia Góra: Były redaktor naczelny skazany za pedofilię

  Jelenia Góra: Były redaktor naczelny skazany za pedofilię

  Alina Gierak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Jelenia Góra: Były redaktor naczelny skazany za pedofilię
  Na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata skazał wczoraj Sąd Rejonowy Konrada P., byłego redaktora naczelnego gazety i portalu Jelonka. Konrad P. był oskarżony o pedofilię. Wyrok jest nieprawomocny.
  Jelenia Góra: Były redaktor naczelny skazany za pedofilię
  Prokuratura postawiła Konradowi P. (dziennikarzowi z Jeleniej Góry, byłemu redaktorowi naczelnemu gazety i portalu Jelonka) trzy zarzuty: był oskarżony o pedofilię, posiadanie treści pornograficznych z małoletnimi poniżej 15. roku życia oraz posiadanie w komputerze nielegalnych programów.

  48-letni Konrad P. został zatrzymany w maju 2011 roku, gdy matka 14-letniej wówczas dziewczyny zawiadomiła policję o kontaktach seksualnych dziennikarza z jej córką.
  Po zatrzymaniu Konrada P. jeleniogórska prokuratura wyłączyła się ze sprawy, chodziło bowiem o syna prokuratora okręgowego w Jeleniej Górze, obecnie w stanie spoczynku. Sprawę przejęła prokuratura we Wrocławiu.

  W kwietniu 2012 roku, tuż po skierowaniu przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu sprawy do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze, Konrad P. został zwolniony z pracy w portalu oraz Tygodniku Jelonka.com.

  Prokurator żądał dla Konrada P. dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat oraz 44 tys. złotych odszkodowania za posiadanie nielegalnego oprogramowania komputerowego. W piątek Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze uznał Konrada P. winnym. Skazał byłego naczelnego na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Oskarżony ma także zapłacić 44 tys. zł odszkodowania firmom, których programów używał nielegalnie. Sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury, która chciała, by zakazać Konradowi P. przebywania w środowisku osób nieletnich przez 10 lat.

  Adwokat oskarżonego wnioskował o uniewinnienie. Niemal pewne jest, że wniesie apelację.

  Proces byłego dziennikarza był utajniony ze względu na dobro nieletniej. Utajnione było także uzasadnienie wyroku. - Wyrok jest nieprawomocny - podkreśla sędzia Andrzej Wieja, rzecznik Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama