Legnica: Dusił i dźgał nożem. 15 lat za zabójstwo brata

  Legnica: Dusił i dźgał nożem. 15 lat za zabójstwo brata

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Legnica: Dusił i dźgał nożem. 15 lat za zabójstwo brata

  ©archiwum Polskapresse

  Wyrok 15 lat więzienia usłyszał 42-letni Zbigniew W. z Retkowa za zabójstwo swojego młodszego brata. Mężczyzna został skazany 3 grudnia przez Sąd Okręgowy w Legnicy.
  Legnica: Dusił i dźgał nożem. 15 lat za zabójstwo brata

  ©archiwum Polskapresse

  Wyrok 15 lat pozbawienia wolności usłyszał 3 grudnia 42-letni Zbigniew W. z Retkowa za zabójstwo swojego młodszego brata. Do zabójstwa doszło 21 sierpnia 2012 roku w Retkowie. Bracia W. mieszkali w jednym bloku. Obaj nadużywali alkoholu. Często się kłócili. Między innymi o to, że młodszy (38 l.) żył z emerytury 86-letniej wówczas babci.

  21 sierpnia 2012 r. około południa obaj mężczyźni byli pijani.
  Oskarżony przyszedł do mieszkania babci z nożem. Wszczął awanturę i w czasie jej trwania zaczął dusić brata siedzącego na wersalce. Następnie zadał mu kilka ciosów nożem w klatkę piersiową. Babcia próbowała ich rozdzielić. Zygmunt W. nie zważał na to i nadal zadawał ciosy grożąc, że brata zabije. Kobieta obawiając się wnuka poszła wezwać pomoc. Oskarżony uciekł, ale szybko został zatrzymany.

  Pokrzywdzony zmarł w wyniku doznanych ran (m.in. ran serca). Powołani w sprawie biegli psychiatrzy stwierdzili, że oskarżony był poczytalny.

  Zygmunt W. przesłuchany w charakterze podejrzanego w toku śledztwa, a następnie przed sądem przyznał się do popełnienia przestępstwa. Od dnia zabójstwa jest tymczasowo aresztowany.

  Oskarżonemu groziła kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub nawet dożywocie. Prokurator wnioskował o wymierzenie kary 15 lat. Sąd Okręgowy w Legnicy orzekł zgodnie z wnioskiem prokuratora. Wyrok nie jest prawomocny.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama