Zmęczony plagiator

  Zmęczony plagiator

  Anna Gabińska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  - Już nie mam siły udzielać wywiadów - narzeka dr inż. Bronisław Tomaszewski, dyrektor Zespołu Szkół w Chróstniku pod Lubinem i działacz Związku Nauczycielstwa Polskiego. Udowodniliśmy mu plagiat.
  We wtorkowym wydaniu "Polski-Gazety Wrocławskiej" napisaliśmy, że Tomaszewski opublikował pod swoim nazwiskiem kilka cudzych tekstów w dwumiesięczniku "Głos Lubiński" (pismo ZNP). Ich autorami są pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego - wcześniej ukazały się w "Głosie Uczelni" (pismo UP).
  W poniedziałek dyrektor Tomaszewski przyznał się do plagiatu. We wtorek na lubińskim portalu stwierdził, że zna dobrze autorkę tekstów i że to ona pozwoliła mu, by opublikował je pod swoim nazwiskiem.
  - Pani profesor nie zna tego pana - zaprzecza jednak Małgorzata Wanke-Jakubowska, rzeczniczka UP. Dodaje, że pokrzywdzona nie zamierza składać zawiadomienia do prokuratury, bo jest w trudnej sytuacji rodzinnej i nie chce zajmować się sprawą plagiatu.
  Tomaszewski poprosił o spotkanie ze starostą powiatu lubińskiego i prosił o niewyciąganie konsekwencji. Nam nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego co innego mówił w poniedziałek, a co innego dzień później.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama