Pracownik banku fałszował banknoty. Wyniósł z kasy około 120...

  Pracownik banku fałszował banknoty. Wyniósł z kasy około 120 tys. zł (ZDJĘCIA, FILM)

  red.

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Pracownik banku fałszował banknoty. Wyniósł z kasy około 120 tys. zł (ZDJĘCIA, FILM)
  1/4
  przejdź do galerii

  ©KMP Legnica

  25 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o fałszowanie pieniędzy i podkładanie ich w miejsce prawdziwych banknotów. Zatrzymany, to kasjer jednego z banków w Legnicy. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy mężczyzna wyprowadził w ten sposób z placówki około 120 tys. złotych oraz wyłudził od jednego z klientów 300 tys. złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli fałszywe pieniądze w kwocie 7,5 tys. euro oraz podrobione 102 tys. złotych.
  Policjanci z legnickiej komendy miejskiej zatrzymali 38-letniego kasjera jednego z legnickich banków, który jest podejrzany o fałszowanie pieniędzy i podkładanie ich w miejsce prawdziwych banknotów podbieranych z tzw. depozytu kasowego. Funkcjonariusze ustalili do tej pory, że mężczyzna wyprowadził w ten sposób z banku ponad 120 tys. złotych.

  - Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zostali powiadomieni przez kierownictwo jednego z banków o fakcie podmieniania prawdziwych banknotów stanowiących tzw. depozyt kasowy na fałszywe, które „produkował” w domu kasjer tego banku - informuje oficer prasowy KMP Legnica podinsp. Sławomir Masojć.

  Mężczyzna w okresie kilku miesięcy zabierał z kasy pieniądze o nominałach 100 i 200 złotych, a zamiast nich zostawiał w kasie wydrukowane u niego w domu fałszywki. Z dotychczas przeprowadzonych czynności i zebranego materiału wynika, że mężczyzna "wyprowadził" w ten sposób z banku około 120 tys. złotych.  W trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności, funkcjonariusze znaleźli przy zatrzymanym fałszywe pieniądze w kwocie 7,5 tys. euro w banknotach o nominałach 50 i 500 euro, a w banku policjanci zabezpieczyli podrobione 102 tys. złotych, w banknotach o nominałach 100 i 200 złotych.

  - Funkcjonariusze ustalili też, że mężczyzna wykorzystując swoją funkcję kasjera, wprowadzając w błąd klienta banku i oferując mu atrakcyjny produkt bankowy, który w rzeczywistości nie istniał, wyłudził od pokrzywdzonego około 300 tys. złotych - informuje podinsp. Sławomir Masojć.

  Zatrzymany 38-letni legniczanin trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 25 lat. Do sądu trafi wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama