Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 1:1 (ZDJĘCIA, RELACJA, WYNIK)

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin za nami. To był mecz dwóch zespołów będących w kryzysie. Śląsk przed spotkaniem z Pogonią nie wygrał trzech ostatnich ligowych meczów, Pogoń - czterech. Tej złej passy nie przerwała żadnej z drużyn.

Zobacz koniecznie: Mecz Śląsk - Pogoń na żywo [TRANSMISJA LIVE, ONLINE, GDZIE W TV]

Remis 1:1 uratował wrocławianom wprowadzony w 82 min Przemysław Kaźmierczak. Stanislav Levy zapowiadał zmiany w obronie, a tak naprawdę... zaprzestał eksperymentów. Czechowi musiało naprawdę bardzo zależeć na zwycięstwie, bo wystawił dwóch klasycznych skrzydłowych - Plaku i Patejuka - czego już dawno nie robił. Na swoje miejsce wrócił też Mariusz Pawelec. Duet stoperów utworzył z Kokoszką.

Pierwsza połowa to sporo walki, ale przede wszystkim dużo niedokładności. Wrocławianie najlepszą sytuację stworzyli w 29 min. Najpierw uderzał Patejuk, a poprawiał głową Sebiono Plaku. Świetnie jednak spisał się Radosław Janukiewicz. Jeśli chodzi o Pogoń, to warto odnotować jedynie bombę Lewandowskiego z dystansu, która jednak poleciała nad poprzeczką.

Niestety tuż po przerwie prowadzenie objęli goście. Karnego po faulu Kelemena na Robaku, wykorzystał sam poszkodowany. Levy błyskawicznie - chociaż zaskakująco - zareagował . Zdjął Milę dając pograć pół godziny Jakubowi Więzikowi. Po zdobyciu gola przyjezdni się cofnęli i czekali na kontry. WKS miał swoje szanse. Wyrównał dopiero wprowadzony z ławki Kaźmierczak, który uderzył precyzyjnie z rzutu wolnego z 30 m. Pod koniec wyróżnił się jeszcze Djousse, który czerwoną kartkę zobaczył przy... pierwszym kontakcie z piłką, a właściwie nogami Patejuka. 19. kolejka Ekstraklasy 2.12-5.12, Poniedziałek: Jagiellonia - Wisła 5:2 (Grzyb 3, Piątkowski 14, 70, Plizga 54, Dźwigała 88 - Paweł Brożek 38, Arkadiusz Głowacki 74).

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 1:1
Bramki: Kaźmierczak 89 - Robak 53 k.
Śląsk: Kelemen, Pawelec, Ostrowski (74. Cetnarski), Kokoszka, Dudu, Hołota, Stevanović, Plaku (82. Kaźmierczak), Mila (59. WięzikI), Patejuk, Paixao.
Pogoń: Janukiewicz, Lisowski , Golla , Dąbrowski, Lewandowski (72. Bąk), Frączczak, Rogalski , Akahosi, Ława (68. Hernani), Murayama (90+3 Djousse), Robak.
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)
Widzów: 4564

Śląsk - Pogoń na żywo [RELACJA, WYNIK]
Relacja online uruchomi się po kliknięciu na wynik. Wynik meczu uaktualniany będzie na bieżąco

ZOBACZ TABELĘ

Wtorek: Górnik - Widzew 18 (C+ S, PS); Zawisza - Piast 18 (C+ F, nSport, PS); Korona - Lech 20.30 (C+S); Środa: Cracovia - Lechia 18 (C+ F, nSport, PS); Legia- Ruch 20.30

(C+ S); Czwartek: Zagłębie - Podbeskidzie 20.30 (C+ S, PS).