Legnica szykuje bramę dla Wałęsy

  Legnica szykuje bramę dla Wałęsy

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Były prezydent RP prawdopodobnie przyjedzie 5 czerwca do Legnicy.
  Okazją będzie nadanie jego imienia uliczce pomiędzy częścią nowo otwartej galerii handlowej Galeria Piastów II a multikinem Helios koło zamku piastowskiego.

  - Chcemy ją nazwać Bramą Lecha Wałęsy, bo tak jak on łączy przeszłość z nowoczesnością - mówi Franciszek Grzywacz, pomysłodawca nadania imienia ulicy i dolnośląskich obchodów 20. rocznicy pierwszych wolnych wyborów do parlamentu. - Postać Wałęsy jest ważna z dwóch powodów. To on podpisał umowę o wyprowadzeniu wojsk radzieckich z Polski i umowę o sfinansowaniu Ośrodka Diagnostyki Onkologicznej w Legnicy - dodaje Grzywacz.

  Legnica będzie centralnym miejscem obchodów "Pierwszego dnia wolności". Pod takim hasłem imprezy planowane są także w Jeleniej Górze (3 czerwca), Wałbrzychu (4 czerwca) i we Wrocławiu (6 czerwca).
  We wszystkich tych miastach będzie prezentowane widowisko artystyczne legnickiego Teatru Modrzejewskiej w Legnicy.

  Jego dyrektor Jacek Głomb zdradził jeden z pomysłów.
  - Na telebimie skonfrontujemy telewizję Jerzego Urbana z telewizją solidarnościową - tłumaczy. - Mamy na przykład sfilmowaną kampanię wyborczą Stanisława Obertańca, związkowego kandydata do Senatu.

  Teatr Modrzejewskiej prosi o pomoc wszystkich posiadaczy zdjęć i nagrań wideo z tamtego radosnego okresu. Chce je skopiować i wykorzystać w widowisku.
  Dolnośląski Urząd Marszałkowski objął patronat na obchodami.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama