Koszykówka. Ślęza znów wygrała. Tym razem w Pabianicach

PK
Paulina Kuras znów była najlepszą strzelczynią Ślęzy
Paulina Kuras znów była najlepszą strzelczynią Ślęzy Jarosław Jakubczak
Paulina Kuras potwierdziła swój snajperski instynkt, a jednocześnie zdolność do gry altruistycznej; Monika Jasnow-ska znów straszyła rzutem za trzy; Kinga Bandyk dominowała w walce o zbiórki. A że i pozostałe zawodniczki wywiązały się ze swoich obowiązków, to Ślęza Wrocław pokonała na wyjeździe groźny Dekorex Pabianice 61:49.

Ten mecz może być miarą tego, jaki postęp od początku sezonu poczyniły koszykarki trenera Radosława Czerniaka. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu tych drużyn Ślęza wygrała u siebie, ale tylko 66:65. Wczoraj nasze zawodniczki pokazały charakter, bowiem jeszcze w połowie trzeciej kwarty przegrywały 35:38. Finisz był wyśmienity.

Sześć punktów dla Ślęzy zdobyła pozyskana z Wisły Kraków Joanna Czarnecka.

Dekorex Pabianice - Ślęza Wrocław 49:61 (19:11, 14:16, 5:21, 11:13)
Ślęza:
Kuras 15, Jasnowska 11 (3), Bandyk 10, Kret 9, Czarnecka 6, Śnieżek 6, Łata 2, Winnicka 2, Czmochowska 0, Zuchora 0.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - JAS FBG Sosnowiec 59:50 (23:13, 8:15, 14:8, 14:14)