Unia sporo dołoży do parku dinozaurów

  Unia sporo dołoży do parku dinozaurów

  Aleksandra Szumska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Gospodarka Dolnego Śląska opiera się głównie na działalności małych, średnich oraz mikrofirm. Stanowią one 90 proc. przedsiębiorstw naszego regionu. W najbliższym czasie 150 takich firm rozpocznie inwestycje warte w sumie 363 mln zł.
  Około 149 mln zł z tej kwoty zwróci im Unia Europejska. Pieniądze trafią do nich dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu na lata 2007-2013. Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca, powołana przez samorząd województwa do realizacji części RPO, rozpoczęła już podpisywanie umów.

  Wnioski o dofinansowanie składać można było w dwóch konkursach: dla młodych mikrofirm na inwestycje rozwojowe oraz dla starszych mikroprzedsiębiorstw, a także małych i średnich na inwestycje innowacyjne.


  Mikrofirmy działające do dwóch lat zamierzają zainwestować 34 mln zł. Ubiegać się mogły o dofinansowanie nawet do 60 procent wartości swojego projektu. Warunki przyznania dotacji spełniło 55 przedsiębiorstw.
  - Charakterystyczne jest, że mikrofirmy w naszym regionie potrzebują głównie inwestycji w stosunkowo prostą infrastrukturę - mówi Barbara Kaśnikowska, dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.

  Najdroższym z dofinansowanych projektów jest ten zakładający utworzenie w Szklarskiej Porębie największego w Polsce parku dinozaurów z innowacyjnym kinem 3D oraz zapleczem handlowo-gastronomicznym. Jego realizacja pochłonie ponad milion złotych, z czego prawie 400 tys. zrefunduje UE.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama