Świdnica rozdaje nagrody za ekologię

  Świdnica rozdaje nagrody za ekologię

  Monika Szymańska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Jeszcze tylko do końca kwietnia uczniowie świdnickich szkół podstawowych, gimnazjów i liceów będą mogli wziąć udział w konkursie Świdnicka Ekopasja, zorganizowanym przez urząd miasta i Stowarzyszenie Nowa Idea.
  Głównym zadaniem konkursowym będzie przygotowanie krótkiego filmu, multimedialnej prezentacji lub animowanego gifu promującego zachowania proekologiczne i chroniące środowisko na jeden z zadanych tematów.

  Będzie można wykazać się tu nie lada inwencją, do wyboru jest bowiem ponad 30 ekologicznych zagadnień konkursowych. Wśród nich są między innymi: własny pomysł na zmniejszenie zużycia energii, wody, projekt na przydomową oczyszczalnię ścieków czy koncepcja zmiany stylu życia na bardziej ekologiczny (pełna lista tematów wraz z regulaminem konkursu jest dostępna na stronie www.eko.um.swidnica.pl).


  - Prace mogą być tworzone wspólnie z rodzicami bądź pod opieką nauczycieli, a konkursem chcemy zainteresować wszystkich uczniów świdnickich szkół - wyjaśnia Anna Schindler z wrocławskiego Stowarzyszenia "Nowa Idea".

  Oprócz tego, że najlepsze prace zostaną zamieszczone w portalu internetowym Świdnica 2009 - Ekopasja, na zwycięzców czekają również nagrody pieniężne. Organizatorzy przeznaczyli na konkurs pulę ponad 2000 tysięcy złotych.

  Projekty należy wysłać e-mailem na adres konkursowy: idea@idea.eco.pl.
  - Na opisane prace czekamy do 21 kwietnia, wyniki ogłosimy 27 kwietnia na stronie internetowej - mówi Anna Schindler.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama