We wrocławskim zoo urodziła się mała małpka - sajmiri...

  We wrocławskim zoo urodziła się mała małpka - sajmiri (ZDJĘCIA)

  red.

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  We wrocławskim zoo urodziła się mała małpka - sajmiri (ZDJĘCIA)
  1/6
  przejdź do galerii
  - Od niedzieli 24. listopada wrocławska grupa sajmirek powiększyła się o nowego potomka. Maluch wtulony w swoją mamę nie opuszcza jej nawet na krok. Jakiej jest płci poznamy za jakieś 6 miesięcy, wtedy będzie się już oddalał od rodzica, dzięki czemu będzie szansa zajrzeć mu „pod ogon” - informuje Ryszard Topola z wrocławskiego zoo.
  Sajmirki to niewielkie małpki pochodzące z Ameryki Południowej. Występują w północno-wschodniej i wschodniej Amazonii. Zamieszkują różne rodzaje lasów, głównie przebywając w ich środkowych partiach. Nigdy nie widziano ich na terenach znajdujących się powyżej 100 metrów nad poziomem morza.

  Zwierzęta te żyją w stadach, które mogą liczyć nawet do stu osobników, są wszystkożerne. W sezonie suchym gdy brakuje owoców, ich dieta często składa się z samych bezkręgowców, drobnych kręgowców oraz jaj ptaków. Prawie 80% dziennej aktywności spędzają na uganianiu się i łapaniu swoich ofiar.

  Wybierając się na spacer do ZOO, warto zajrzeć do malucha. Sajmirki zamieszkują przebudowany budynek przepompowni. Zaraz obok niego mają swój letni wybieg – wyspę, na której w ciepłe dni wyczyniają dzikie harce.

  źródło: wrocławskie zoo

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama