Pierwsi wrocławianie złożyli już PIT-y przez internet

  Pierwsi wrocławianie złożyli już PIT-y przez internet

  Ryszard Żabiński

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Do wczoraj 249 podatników z Wrocławia skorzystało z nowej możliwości wysłania do urzędu skarbowego formularzy PIT drogą elektroniczną.
  Przypomnijmy, że osobom, które nie prowadzą działalności gospodarczej, prawo na taką formę rozliczenia się z fiskusem pozwala od ostatniego piątku. Niepotrzebny jest do tego podpis elektroniczny - wystarczy komputer i dostęp do internetu.

  Naczelnicy wrocławskich urzędów skarbowych prognozują, że do 30 kwietnia (wtedy mija termin rozliczenia się z fiskusem) takich elektronicznych deklaracji może do nich trafić ok. 1500-2000. To niewiele, bo wszystkich podatników jest w mieście ok. 350 tysięcy.

  Do wczoraj najwięcej zeznań przez sieć złożyli podatnicy podlegający Urzędowi Skarbowemu Wrocław Fabryczna - 90. Do US Wrocław Krzyki trafiło 75 elektronicznych deklaracji, do US Wrocław Psie Pole - 44, do US Wrocław Śródmieście - 40, a do US Wrocław Stare Miasto - ani jedna.


  - Czterdzieści cztery przysłane do nas elektroniczne PIT-y po dwóch dniach funkcjonowania systemu to całkiem niezły wynik - uważa Dariusz Pietrzykowski, naczelnik skarbówki z Psiego Pola.
  Spodziewa się on, że do końca kwietnia zeznań złożonych w tej formie może być nawet kilkaset.

  - Ludzie są już przyzwyczajeni do formularzy podatkowych. Tak więc wypełnienie ich w komputerze i przesłanie nie powinno sprawiać większego problemu. Ale byli i tacy, którzy przychodzili do urzędu i pytali, jak to zrobić - dodaje Pietrzykowski.

  Żeby wysłać PIT 37 przez internet, niepotrzebny jest podpis elektroniczny. Wystarczy wejść na internetową stronę Ministerstwa Finansów: www.e-deklaracje.gov.pl. i postępować według instrukcji.

  Do formularza wprowadzamy dane, m.in. wysokość naszego dochodu, a obliczenia są dokonywane automatycznie, tak jak w darmowych programach do rozliczania PIT-ów.

  Po wysłaniu formularza otrzymamy automatycznie tzw. urzędowe poświadczenie odbioru.
  Pomoc uzyskamy pod numerami telefonów: dla stacjonarnych: 0-801-055-055, dla komórkowych: 022-330-03-30, od poniedziałku do piątku w godzinach 7-18, Pomoc techniczna: od poniedziałku do piątku od 9 do 17, telefon 022-694-49-74; e-mail: info.e-deklaracje@mofnet.gov.pl.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama